Hledání těch ideálních bezdrátových sluchátek je vždy jak hledání v kupce sena, trh je přeplněný všemožnými modely rozlišné kvality, kde výrobce právě o svých sluchátkách tvrdí to nejlepší. Jak má ale člověk zjistit to hlavní – jak sluchátka zní, jak dlouhou mají výdrž a jak je na tom aktivní potlačení hluku?
Proto jsme se rozhodli vytvořit tento výběr ze všech našich testů a recenzí, abychom vám toto hledání usnadnili a s pomocí našich měření a zkušeností jste vybrali za své peníze to nejlepší.
- Nejlepší sluchátka do 500 Kč
- Nejlepší sluchátka do 1 000 Kč
- Nejlepší sluchátka do 1 500 Kč
- Nejlepší sluchátka do 2 000 Kč
- Nejlepší sluchátka do 3 000 Kč
- Nejlepší sluchátka do 5 000 Kč
- Nejlepší sluchátka do 6 000 Kč
- Nejlepší sluchátka pro Android
- Nejlepší sluchátka pro iPhone
- Nejlepší sluchátka na sport
- Nejlepší sluchátka pro telefonování
- Nejlepší sluchátka na spaní
Nejlepší sluchátka do 500 Kč
Je skoro k údivu, že i v této cenové relaci najdeme poměrně povedené modely sluchátek, které velmi dobře poslouží. Levná bezdrátová sluchátka totiž za poslední roky značně pokročila a i výrobci kladou větší důraz na kvalitu zvuku, takže už nemusíte automaticky očekávat plochý nebo „plechový“ zvuk bez basů.
Navíc se už i v této kategorii objevují věci jako poměrně dobré aktivní potlačení hluku a mikrofony, které jsou bez problému použitelné pro běžné hovory. Samozřejmě ale nepočítejte s pokročilejšími funkcemi, jako třeba senzorem přiblížení – po vyndání sluchátek z uší si hudbu budete muset zastavit sami.
QCY T13 ANC
Sluchátka QCY T13 ANC pro nás byla během testování velkým překvapením. Krabička svým designem nijak nenadchne, ale nabízí se ve dvou barevných variantách – bílé a černé. Je navíc kompaktní, takže se vám bez problému vejde do kapes.
Samotná sluchátka se tvarem podobají AirPodům od Applu, jsou tedy něco mezi špuntem a peckou, a díky tomu se nezasouvají příliš hluboko do zvukovodu. Celkově působí solidně a vzhledem k cenovce jsou dobře zpracovaná.
Pro přenos hudby se nabízí kodeky SBC a AAC, přičemž se sluchátka pyšní i certifikací IPX5 – odolností vůči tryskající vodě. Samozřejmostí je také, jak název sluchátek napovídá, ANC (aktivní potlačení hluku). To sice není moc silné, ale je naprosto použitelné a v rušném prostředí pomůže.
Samotný zvuk sluchátek je dobrý. Je basovější, což je u levných sluchátek běžné, středy jsou celkem vyvážené, akorát pak výšky můžou být v ojedinělých případech pichlavé. Ve výsledku zní však sluchátka dobře, i když by jejich zvuk mohl být detailnější.
Pro volání jsou sluchátka vybavena čtyřmi mikrofony, které pomáhají s odstraněním okolních zvuků. To nicméně sluchátkům moc nepomáhá a ve výsledku je telefonování průměrné, možná až podprůměrné.
V hlase můžete slyšet značnou kompresi, ale když náhodou budete potřebovat jednou za čas telefonovat, sluchátka jsou bez problému použitelná.
U sluchátek potěší aplikace QCY, která je dostupná jak pro Android, tak iOS. Naleznete v ní aktuální stav nabití sluchátek, můžete si v ní nastavit ekvalizační profil, procentuální intenzitu ANC a také vlastní gesta. Velmi zajímavou funkcí je pak režim spánku, která vypne dotykové plochy na sluchátkách, aby se vám během spánku neaktivovali.
Bez zapnutého aktivního potlačení hluku mají sluchátka výdrž na jedno nabití okolo 6,5 hodin, takže bez problému zvládnou dlouhou cestu autobusem nebo vlakem. V tomto cenovém segmentu je to výdrž opravdu dobrá, když si to porovnáme třeba se sluchátky AlzaPower, které vydržely pouhé 3 hodiny.
Se zapnutým potlačením hluku se samozřejmě čas provozu zkrátí, ale stále se držíme na přijatelných 4 hodinách. Spolu s krabičkou se pak výdrž prodlouží na krásných 24 hodin, tedy přesně den poslechu.
Pokud si sluchátka pořizujete i na hraní, a to převážně akčních her, tato vám neposlouží moc dobře, protože mají značnou latenci, a tedy zvuk nebudete mít přesně synchronizovaný s děním ve hře. To je však v této cenové kategorii standardem a spíše bychom doporučili podívat se po drátových modelech.
Celkově jsou za nás QCY T13 ANC těmi nejlepšími levnými sluchátky k telefonu, které můžete v současnosti pořídit. Kvalita zvuku je obstojná, výdrž je skvělá, a aplikace s možností přesného nastavení je hezkým bonusem. Opravdu nás překvapilo, jak dobrá dokážou levná sluchátka v roce 2025 být.
Redmi Buds 4 Active
Alternativou ke QCY T13 ANC jsou sluchátka Redmi Buds 4 Active od Xiaomi, která už nenabízí tak všestrannou výbavu, ale lze je sehnat ještě o něco levněji.
Hned po rozbalení sluchátek si nízké ceny všimnete – v balení není nabíjecí kabel, ačkoli je to u jiných sluchátek standardem.
Když ale něco takového přehlédnete, sluchátka vás překvapí opravdu dobrým zpracováním s příjemnou povrchovou úpravou. Víčko pouzdra sice není úplně přesně slícované a v ruce cítíte, že jsou sluchátka levná, ale přesto nás kvalita udivila.
Sluchátka navíc nabízí certifikaci IPX4, proti stříkající vodě, což je sice nepatrně horší odolnost než u sluchátek QCY, které odolají i vůči tryskající vodě, ale stále je to v této cenovce dobrý bonus.
Oproti sluchátkám QCY je tu také pouze kodek SBC, takže jen opravdový základ. Sluchátkům také chybí aktivní potlačení hluku, oproti QCY ale nabízí alespoň rychlodobíjení – pouzdro dokáže sluchátka za 10 minut nabít pro další hodinu a půl poslechu.
Zvuk sluchátek je bohužel na první poslech málo detailní, ale má poměrně příjemnou tonalitu. Basy jsou silné, chybí jim však detaily, středy jsou obstojné a vokály zní příjemně, ale při poslechu dost chybí výšky. Celkově sluchátka zvukem neohromí, nicméně nenáročnému posluchači bez problému poslouží.
Telefonování je s těmito sluchátky spíše průměrné. Občas se slova slévají dohromady, ale stále se dá člověku rozumět. Celkem překvapivý je však výkon v rušnějším prostředí, kde se člověku stále dá rozumět.
Malým přídavkem je pak aplikaci Xiaomi Buds, kterou lze stáhnout na Android i iOS, ale má poměrně špatná hodnocení. Nabídka funkcí je velmi strohá, stejně jako u QCY se v ní dozvíte pouze stav nabití sluchátek a kromě toho v ní najdete pouze možnost zapnutí režimu nízké latence.
Výdrž sluchátek je ucházejících 5 hodin na jedno nabití, což je však o 1,5 hodiny méně než u sluchátek QCY. S krabičkou se nicméně doba provozu posouvá na poměrně neuvěřitelných 28 hodin, takže tady sluchátka překonávají jak předchozí QCY, tak i mnohé výrazně dražší modely.
V porovnání s předchozími QCY T13 ANC sice nemají Redmi Buds 4 Active tak úchvatnou výbavu, ale stále se jedná o velmi dobrý základ, který nás, v porovnání s jinými levnými modely, jež jsme také testovali, příjemně překvapil.
Obstojná výdrž s dostatečně dobrým zvukem a krásným zpracováním z nich dělá ta nejlevnější sluchátka, která si zaslouží vaši pozornost.
Sluchátka od mobilních operátorů
Zajímavou možností v této cenové hladině jsou sluchátka od mobilních operátorů, konkrétně O2 a T-Mobile. Původní cena těchto sluchátek je většinou silně navýšená, nicméně s tarifem u daného operátora je dostanete za poměrně zajímavou cenu. V dřívějších akcí šla u zmíněných operátorů pořídit sluchátka za 499 Kč, takže jsou ideálním přídavkem do této sekce.
Tato sluchátka sice nenabízí jakkoli zázračný výkon, ale jsou zcela použitelná. Pokud váš operátor momentálně prodává nějaký takovýto model, určitě to stojí za zvážení.
Pokud vás tato sluchátka zajímají, můžete se podívat na naše videorecenze, kde jsme se právě na modely od obou zmíněných operátorů podrobně podívali:
Nejlepší sluchátka do 1 000 Kč
Tato cenová kategorie sice stále nepatří do ligy prémiových modelů, nicméně i tak člověka překvapí, jak zajímavá sluchátka se dají v této kategorii najít, ať už jde o unikátní design či zkrátka celkově skvělá sluchátka.
Moondrop Space Travel
Moondrop Space Travel představují nejdostupnější cestu do světa audiofilské značky Moondrop, která proslula modely jako Aria nebo řadou Blessing. Kombinují ikonický zvuk s pohodlným designem a stylovou krabičkou, a to vše za příjemnou cenu.
Sluchátka kopírují tvar AirPodů s výraznou „nožičkou“, která usnadňuje manipulaci při nasazování. Zaujmou však hlavně poloprůhledným designem nabíjecího pouzdra, který balancuje mezi designovou odvahou značky Nothing a minimalistickou funkčností.
Víčko tu u pouzdra nenajdete – sluchátka se do krabičky zasouvají magneticky, a to mimořádně spolehlivě. I při prudkém zatřesení zůstávají sluchátka na svém místě, což u levnějších modelů nebývá standardem.
Zvuková stránka je však tím, co dělá ze Space Travel skrytý poklad. Nabízí velmi líbivý zvuk, který se dá srovnat i s několikanásobně dražšími modely. Sice jsou k dispozici jen základní kodeky SBC a AAC, ale to na samotném zvuku neubírá.
Vokály jsou zřetelné, instrumentály dobře oddělné a basů je tak akorát. Jediné, co trochu zamrzí, je chybějící prostorovost – tu musíte hledat až u dražších modelů. Frekvenční odezva sluchátek navíc kopíruje Harmanovou křivku, statisticky nejlíbivější ladění, takže sluchátka zvukově uspokojí většinu posluchačů napříč všemi žánry.
Ke sluchátkům je dostupná i aplikace Moondrop Link, která je ale spíše strohá. Najdete v ní možnost zvolení jednoho ze tří ekvalizačních profilů, bez možnost tvorby svého, a úpravu ovládacích gest na sluchátkách.
Aktivní potlačení hluku funguje překvapivě spolehlivě proti monotónním zvukům typu klimatizace, ale v hlučném metru nebo letadle nečekejte zázraky. Podobně „transparentní režim“ propouští okolí umělým, mírně zašuměným způsobem.
S výdrží 6 hodin se sluchátka řadí spíše mezi průměr, přičemž s aktivním potlačením hluku klesnou na 4 hodiny. Když si to porovnáme se sluchátky, které si teprve představíme, Redmi Buds 5, které vydrží úžasných 11,5 hodiny, má zde Moondrop ještě dost prostoru pro zlepšení.
Co se týče kvality mikrofonů, ty jsou velmi obstojné. Slušné potlačení hluku lehce pomáhá i zde, takže pro občasné vyřízení telefonátu sluchátka naprosto dostačují, a to i v lehce rušnějším prostředí.
Space Travel jsou jasnou volbou pro ty, kteří preferují zvukovou kvalitu před množstvím funkcí. Pokud hledáte „referenční“ sluchátka za dobrou cenu a dokážete prominout průměrnou výdrž a jednoduchou aplikaci, Moondrop vás nezklame.
Pro ty, kteří však vedle dobrého zvuku chtějí i propracovanou aplikaci a další funkce, si představíme našeho jiného favorita.
Redmi Buds 5
Jako alternativu pro Moondrop Space Travel tu máme sluchátka od Xiaomi – Redmi Buds 5, která nabízí velmi zajímavou kombinaci dobrého zvuku a bohaté výbavy, až jsme byli udiveni, co výrobci zvládnou při udržení nízkých nákladů vytvořit.
Podobně jak tomu bylo u Moondropu, Redmi Buds 5 mají „nožičkový“ design. Jsou nicméně pohodlná a ani po několika hodinách poslechu nejsou nepříjemná.
Nabíjecí pouzdro má poněkud netradiční zploštělý tvar, který ho příjemně zužuje, což usnadňuje nošení třeba v kapse u kalhot. Spolu se sluchátky je i krabička velmi dobře zpracovaná, a navíc si můžete vybrat jednu ze tří barevných variant: černé, bílé a modré.
Aktivní potlačení hluku je na podobné úrovni jako u Moondrop Space Travel. Sluchátka zvládnou odfiltrovat pravidelný šum, avšak si moc neporadí se zvukem vlaku, letadla a podobně. Stejně jako u Moondropu je na tom i výbava přenosových kodeků, Redmi Buds nabízí protokoly SBC a AAC.
A jak je na tom zvuk? Redmi Buds 5 jsou až překvapivě univerzální. Zvuk je příjemně vyvážený, basy jsou přirozené a vokály znějí čistě, bez jakéhokoli zkreslení. U některých skladeb jsme sice pozorovali úbytek rozlišitelnosti jednotlivých nástrojů, ale nejednalo se o něco, co by kazilo celkový dojem.
Kvalita zabudovaných mikrofonů je velmi dobrá, dokud jste v tichém prostředí – v takových případech je váš hlas čistý a srozumitelný. V rušnějším prostředí už ale mají sluchátka celkem značné problémy.
Pokud je mikrofon něco, na čem vám záleží, doporučili bychom vám připlatit si za JBL Wave Beam, která nabídnou značně lepší kvalitu, a to za stále přijatelnou cenu.
V čem ale Redmi Buds 5 vynikají je výdrž baterie. Na jedno nabití totiž sluchátka zvládnou neskutečných 12 hodin, čímž se řadí mezi opravdové etalony. S krabičkou se pak doba provozu posunuje na skvělých 35 hodin. Zapnuté aktivní potlačení hluku samozřejmě výdrž trochu srazí dolů, ale stále se držíme na zcela dostatečných 8 hodinách poslechu na jedno nabití.
Ke sluchátkům je dostupná aplikace Xiaomi Earbuds, která je pěkně zpracovaná, a navíc nabízí i řadu vychytávek, jako je možnost kompletního přizpůsobení gest a výběr z několika zvukových profilů. Bohužel tu ale třeba nenajdete herní režim, který by snížil odezvu při hrání.
Celkově jsou Redmi Buds 5 v této cenové kategorii jedněmi z nejvšestrannějších a nejlepších sluchátek. Mají skvělý zvuk, výbornou výdrž a pohodlný design. V porovnání se sluchátky od Moondropu sice nenabízí tak čistý referenční zvuk, ale přesto zní zábavně.
Nejlepší sluchátka do 1 500 Kč
V této cenové kategorii můžete očekávat výrazně méně kompromisů, než tomu bylo v kategoriích předchozích. Věci jako kvalitní zpracování a pěkná podpůrná aplikace jsou zde už samozřejmostí, spolu s kvalitou zvuku, která se posouvá o další úrovně výš.
Samsung Galaxy Buds FE
Značka Samsung je všeobecně známá kvalitou svých produktů a bezdrátová sluchátka nejsou výjimkou. Galaxy Buds FE jsou nejlevnějším modelem, který Samsung nabízí, a zároveň jako první sluchátka v našem výběru nabízí něco naprosto jiného.
Všechny zatím představené modely sluchátek měly běžný design „s nožičkou“. Samsung ale na to jde jinak a přináší tvar „buds“, který nožičku nahrazuje větším kulatým tvarem.
Tento tvar mnohým lidem více vyhovuje, a to díky většímu pohodlí a elegantnějšímu vzhledu – sluchátka jsou v uších více schovaná, takže nebudí takovou pozornost.
Tento tvar navíc poskytují lepší pasivní izolaci, protože lépe zaplní prostor ucha vedoucího ke zvukovodu, čímž dovnitř neproniká tolik hluku z okolí. Nevýhodou pak ale je náročnější vyndávání, sluchátka nemáte za co chytit a musíte je opatrně „vydloubnout“.
Vedle neobvyklého tvaru jsou velmi výrazným prvkem křidélka, která pomáhají s usazením sluchátek do uší. V případě, že by se vám však nelíbila, výrobce přibaluje i vyměnitelné gumičky, kterými křidélka můžete nahradit.
Celkové zpracování jak sluchátek, tak pouzdra, je velmi dobré a jediné, co narušuje prémiový dojem, jsou právě křidélka a gumičky. Samotné pouzdro ale má příjemné rozměry, takže se dobře nosí v kapse u kalhot.
Ve výbavě sluchátka nabízí pouze certifikaci IPX2 (ochrana proti kapající vodě) a aktivní potlačení hluku. Přenos zvuku pak zajišťují, stejně jako u levnějších sluchátek, kodeky SBC a AAC, přičemž Samsung pro svá zařízení nabízí ještě speciální kodek SSC.
Zvuk sluchátek je hutný a tonalita zvuků i tónů je dostatečně přirozená, podání prostoru je rovněž slušné. Basů je dost, ale nezasahují do zbytku spektra, a i zpěv je slyšet dobře. Výšky jsou z většiny příjemné, ale někdy můžou být trochu pichlavé, což ale dodává zvuku potřebnou dynamiku, takže si jen hudbu nepouštějte příliš hlasitě.
Mikrofony na sluchátkách jsou docela dobré, avšak je při telefonování poměrně dost slyšet komprese. Sluchátka si nicméně dobře poradí i v hlučném prostředí a jediné, co jim dělá problém, je vítr – stačí trochu silnější nápor a druhá strana hovoru neslyší nic.
Aktivní potlačení hluku je dobré, není nijak nepříjemné a značnou část hluku dobře odstraní. Stejně jako u volání zde však dělá problém vítr, který přes potlačení snadno proniká. Sluchátka nabízí i transparentní mód, který propouští zvuky z okolí, nicméně ten je hodně zašuměný a nepřirozený.
Ke sluchátkům nabízí Samsung aplikaci Galaxy Wearables, která je dostupná pro všechna zařízení s iOS a Androidem. V aplikaci můžete zjistit stav nabití sluchátek a pouzdra, vybrat režim potlačení hluku, zvolit jeden z ekvalizačních profilů a upravovat gesta, i když jen pouze omezeně.
Bohužel, na zařízeních s iOS najdete pouze starou nefunkční verzi. Sluchátka samozřejmě fungují i bez aplikace, nicméně jakékoli úpravy nastavení musíte provést na telefonu s Androidem nebo se případně také nabízí verze aplikace pro Windows, která nabízí totožná nastavení.
Výdrž sluchátek je při použití kodeku AAC a s vypnutým potlačením hluku přibližně 9 hodin, což sluchátka v této cenové kategorii řadí k lehce nadprůměrným. Aktivní potlačení hluku pak dobu provozu lehce snižuje na 7 hodin a spolu s krabičkou dostanete celkově dobrých 30 hodin poslechu.
Jako celek mají sluchátka slušnou výbavu, a když vezmeme v potaz jejich cenu, jsou opravdu dobrá. Zpracování nabíjecího pouzdra je příkladné, sluchátka samotná působí rovněž dobře, a hlavně celkem slušně hrají. Jedinými negativy je horší certifikace odolnosti spolu s aplikací, která není dostupná na iOS.
JBL Wave Beam
Zajímavou alternativou ke sluchátkům od Samsungu, která má úžasné mikrofony a klasický nožičkový design, nabízí JBL se svým modelem JBL Wave Beam.
Krabička sluchátek je poměrně velká, takže se nevejde třeba do kapsy, což je kontrast oproti ostatním modelům. Zpracování jak krabičky a sluchátek je nicméně kvalitní, a navíc si můžete vybrat jednu ze tří barevných variant – černé, modré a béžové.
Samotná sluchátka pak bohužel nejsou příliš pohodlná, především kvůli špičatému tvaru, který způsobuje, že už po dvou hodinách poslechu začínají hodně tlačit. To ale nemusí být pro každého stejné, takže je nejlepší si je zkrátka vyzkoušet.
Výbava sluchátek je celkem podobná Galaxy Buds FE. Pro přenos zvuku se nabízí kodeky SBC a AAC, exkluzivní Samsung kodek zde samozřejmě není.
Oproti Galaxy Buds FE má JBL ale několikanásobně lepší certifikaci IP54 – ochranu proti prachu a vodě, takže ani používání v přírodě za deště jim nebude dělat problém.
Zvuk sluchátek má velmi výraznou „véčkovou“ charakteristiku, která nabídne výrazné basy a pronikavé výšky. Toto ladění se většině lidí líbí, tekže s ním není přímo problém, ale je opravdu znatelné.
Basů je opravdu hodně a spíše bychom ocenili více prostoru pro středy, které by zařídily věrohodnější přednes. Sluchátka ale i tak zní dobře a za svůj zvuk se nemusí stydět.
Ke sluchátkům si můžete stáhnout krásně zpracovanou aplikaci JBL Headphones. V ní si můžete třeba zvolit jeden z předpřipravených ekvalizačních profilů. Sice se nám ani jeden z nich nezalíbil, ale v takovém případě přichází jiná skvělá funkce, a to možnost vytvoření profilu vlastního.
V aplikaci pak rovněž najdete rozsáhlou úprava gest, možnost zapnutí nízkolatenčního režimu pro hráče či funkci hledání sluchátek.
Aktivní potlačení hluku u těchto sluchátek nenajdete. Je to opravdu velká škoda, protože i sluchátka v naší nejlevnější kategorii potlačení hluku nabízí. Výrobce se tady odvolává pouze na pasivní odhlučnění, které je zařízeno jednoduše tím, že sluchátka máte v uších.
Díky absenci aktivního potlačení hluku mají ale sluchátka velmi dobrou výdrž na jedno nabití. V našem testu jsme naměřili výdrž 9,5 hodiny, která se s krabičkou prodlužuje na úžasných 40,5 hodin. Tím se v celkové době provozu dostávají mezi ta nejlepší sluchátka, která jsme kdy testovali.
Pokud máte v plánu se sluchátky často telefonovat, JBL Wave Beam nabízí velmi dobré mikrofony, které zní skvěle i v rušném prostředí. Během testování jsme s hovory nezaznamenali jakékoli problémy, takže pro telefonování jsou tato sluchátka opravdu vynikající.
Za svou cenu nejsou sluchátka JBL Wave Beam vůbec špatná, pro mnohé ale bude nepřekonatelným problémem absence aktivního potlačení hluku, kvůli kterému jsou sluchátka vhodná pouze do klidného prostředí. Na oplátku ale dostanete hezký zvuk, skvělé mikrofony a úžasnou výdrž baterie.
Nejlepší sluchátka do 2 000 Kč
V této cenové kategorii se již začínají objevovat prémiové modely sluchátek, které nabízí bezdrátové nabíjení a bezztrátové kodeky. Kvalitní zvuk je už samozřejmostí, takže se nesetkáte s přestřelenými basami či pichlavými výškami.
Huawei FreeBuds 5i
Sluchátka od značky Huawei nejsou příliš rozšířená, ale mají opravdu co nabídnout, což platí i pro model FreeBuds 5i, který vás na první pohled zaujme svým neobvyklým designem.
Pouzdro sluchátek je příjemně kulaté a poměrně malé, takže není problém jej nosit s sebou v kapse, a nabízí se tři barevné varianty – bílá, černá a modrá. Modrá a černá varianta má krabičku vyrobenou z plastu s hrubší texturou, zatímco bílá varianta je celá lesklá.
Samotná sluchátka mají klasický nožičkový design a jsou vyrobena z lesklého plastu. Zpracováním působí velmi dobře, jen je škoda, že také nemají tak příjemnou povrchovou úpravu jako jejich pouzdro.
FreeBuds 5i mají ve své výbavě aktivní potlačení hluku, senzor přiblížení a skvělou certifikaci IP54 – odolnost proti stříkající vodě a prachu. Sluchátka navíc podporují funkci Multipoint, takže je můžete připojit ke dvěma zařízením naráz, kodek AAC, a dokonce kodek LDAC pro „bezztrátový“ přenos. Je však dostupný pouze skrze aplikaci AI Life.
Sluchátka mají přirozený a vyvážený zvuk, který hned zaujme příjemnou atmosférou. Prostorové podání je slušné – nástroje jsou rozlišené, i když někdy lehce splývají. Detailnost zvuku odpovídá průměru bezdrátových modelů, nicméně celkově jde o vyzrálý a univerzální zvuk.
Kvalita mikrofonů pro telefonování je spíše průměrná, mikrofon není příliš detailní, ale dá se s ním telefonovat bez větších problémů a poradí si i s rušnějším prostředí, ačkoli se v takovým případě hlas lehce ztrácí.
Aktivní potlačení hluku je v porovnání s kvalitou mikrofonu skvělé. Nikdy s ním nebyly jakékoli problémy, a to ani v hlučném prostředí. Transparentní režim je ale hodně zašuměný a zvuky z okolí nezní moc přirozeně.
Ke sluchátkům nabízí Huawei aplikaci AI Life, která je dostupná jak pro Android, tak iOS. V případě telefonů s Androidem ji sice musíte stahovat externě přes AppGalery, ale nejedná se o nijak složitý proces.
Aplikace samotná pak působí velmi dobrým dojmem a všechno potřebné najdete hned na jednom místě. V aplikaci je již zmíněná možnost zapnutí kodeku LDAC a samozřejmostí jsou pak věci jako úprava gest, nastavení aktivního potlačení hluku či funkce hledání sluchátek.
Výdrž sluchátek se v našem testu s kodekem AAC dostala na 7 hodin a 47 minut, čímž se sluchátka řadí spíše mezi průměrná.
S použitím lepšího LDAC kodeku se pak doba provozu snižuje na 6,5 hodiny a o další hodinu se zkrátí, pokud budete mít zapnuté aktivní potlačení hluku. S krabičkou však mají sluchátka velmi slušnou výdrž 29 hodin.
Ve výsledku jsou Huawei FreeBuds 5i skvělá sluchátka s prémiovým zpracováním a úžasnou výbavou. Mikrofony sice nenadchnou, ale to bez problému vynahrazuje skvělé aktivní potlačení hluku spolu s dobrým zvukem. Někomu také může vadit aplikace AI Life, kterou musíte stahovat externě, avšak i bez ní jsou sluchátka výborná.
Samsung Galaxy Buds 2
Vedle sluchátek Huawei jsou možností sluchátka Galaxy Buds 2 od Samsungu, s typickým fazolovitým tvarem a úžasným zvukem.
Nabíjecí krabička má velmi příjemné rozměry, takže je krásně skladná. V porovnání s Huawei ale nenabízí Samsung takové možnosti barevného přizpůsobení a barva krabičky sluchátek je vždy bílá.
Můžete si ale vybrat jednu ze čtyř barev sluchátek, která je zároveň použita i pro interiér krabičky – černé, bílé, olivové a fialové.
Samotná sluchátka jsou celá lesklá, takže v ruce dost kloužou a při testování se nám několikrát stalo, že nám kvůli tomu vypadla z ruky. Když si s tím však poradíte, sluchátka vám to oplatí pohodlím, kdy při poslechu v uších vůbec nic necítíte, čemuž také pomáhá velmi nízká hmotnost sluchátek.
Zvuk sluchátek je výborný a téměř kopíruje Harmanovu křivku – ladění zvuku, které se podle studií líbí nejvíce lidem. Tomuto ideálnímu ladění se blíží tak moc, že jsou druhá nejlepší sluchátka v našem měření. Jediný model, který je překonává, jsou Galaxy buds 2 Pro, která máme uvedené v další kategorii.
Nižší frekvence sluchátek jsou lehce posílené, takže basy mají silnější základ. Nezasahují ale do středů, které jsou skvěle vyvážené, a přednes je tedy krásně čistý a srozumitelný. Výšky jsou také posílené, což zdůrazňuje vyznění ženských vokálů, a zvuk je jednoduše celkově skvělý, akorát se při vyšších hlasitostech začíná lehce deformovat a ztrácí na kvalitě.
Aktivní potlačení hluku je spíše průměrné. Nižší frekvence sluchátka potlačí dokonale, ale s vyššími mají značné problémy. Kvalita transparentního režimu je velmi dobrá, jen váš vlastní hlas zní zkresleně. Zvuky okolí a hlasy ostatních lidí jsou však čisté a přirozené.
Ve výbavě mají sluchátka velmi slabou certifikaci IPX2 (odolnost vůči kapající vodě), senzor přiblížení a kodeky SBC, AAC a SSC – Samsung Scalable Codec, který je dostupný pouze při propojení sluchátek se zařízeními značky Samsung. Jedná se o kodek, který dynamicky upravuje datový tok, aby bylo zajištěno nepřerušované spojení a také nižší latence pro hráče.
Samozřejmostí ke sluchátkům je aplikace Galaxy Wearables. V ní najdete kupříkladu možnost výběru ekvalizačního profilu, avšak bez možnosti tvorby svého, ale také různé zajímavé vychytávky jako třeba vyvážení zvuku mezi ušima a herní režim pro nižší latenci.
Bohužel, pokud jste majiteli zařízení s iOS, Samsung se rozhodl, že aplikaci nebude na této platformě nadále udržovat, takže u iPhonů jste zaseklí na staré a nefunkční verzi.
Sluchátka sice můžete i tak bez problému s iPhony používat, ale pro jakékoli úpravy nastavení musíte využít zařízení s Androidem nebo počítač s Windows, kde najdete obdobnou verzi aplikace.
Výdrž sluchátek na jedno nabití je lehce nadprůměrná, v našem testu zvládnula 8,5 hodiny, což se s krabičkou prodlužuje na 31,5 hodin.
Jako první sluchátka v našem výběru navíc Samsung Galaxy Buds 2 nabízí i bezdrátové nabíjení, buď skrze Qi podložku nebo reverzně z telefonu značky Samsung. Samozřejmě je ale stále přítomné i USB-C pro drátové nabíjení.
Mikrofony sluchátek jsou velmi dobré, dokud jste v klidném prostředí – zvuk je krásně čistý a srozumitelný. Jakmile se ale setkáte s větším hlukem, váš hlas se začne ztrácet ve zvucích na pozadí.
Shrnuto a podtrženo, podobně jako Huawei FreeBuds 5i jsou i Galaxy Buds 2 výborná sluchátka, která nabízí poměrně netradiční, nicméně velmi pohodlný tvar, a vynikající zvuk.
V porovnání se sluchátky od Huawei může zamrzet třeba horší certifikace odolnosti či absence pokročilejších funkcí, jako je třeba podpora kodeku LDAC, ale přesto se jedná o dobrou koupi, hlavně pokud oceníte i možnost bezdrátového nabíjení.
Nejlepší sluchátka do 3 000 Kč
V této cenové kategorii se setkáváme se sluchátky, která nabízí skvělý zvuk, naprosté pohodlí při poslechu a prémiové zpracování. Navíc zde už narůstá výběr zajímavých modelů, takže jsme si pro váš připravili celkem tři tipy.
Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Sluchátka Galaxy Buds 2 Pro, vylepšená verze sluchátek, která jsme si uvedli v předchozí kategorii, jsou velmi zajímavou nabídkou, protože se postupem času z původní ceny okolo 5 000 Kč dostala do této cenové kategorie, avšak jejich prémiová kvalita zůstala.
Zpracování pouzdra i sluchátek samotných je opravdu příkladné a při testování nás potěšil odklon od lesklého materiálu, který najdete u základního modelu. Místo něj jsou pouzdro i sluchátka vyvedena s krásně matnou texturou.
Navíc si můžete vybrat jedno ze tří barevných provedení – bílého, fialového a černého. Sluchátka samotná jsou pak velmi malá, lehká a díky fazolovitému tvaru velmi pohodlná, a ani delší poslech není jakkoli nepříjemný.
Zvuk sluchátek je skvělý. Samsung svá sluchátka ladí na Harmanovu křivku, což je zvuková charakteristika, která se, dle studií, líbí nejvíce lidem. Tuto křivku kopírují Galaxy buds Pro 2 nejlépe ze všech sluchátek, která jsme kdy testovali.
Ve zvuku jsou ale určité záměrné odchylky. Basy jsou lehce posílené, takže hudba má větší šťávu, středy jsou čisté a srozumitelné, zatímco výšky jsou opět zdůrazněny, což dodává více energie ženským vokálům.
Jednoduše řečeno, všechna hudba se na těchto sluchátkách poslouchá skvěle. Troufli bychom si říct, že jsou tato sluchátka nejlépe znějícími, které si můžete koupit.
Aktivní potlačení hluku je nadprůměrné. Sluchátka nemají jakékoli problémy s nízkými frekvencemi, které kompletně odstraní, ale, podobně jako ostatní modely od Samsungu, mají problém u vyšších frekvencí. Není to nijak tragické, ale mohlo by to být lepší.
Transparentní režim, který propouští do sluchátek zvuky okolí, je výborný. Všechny zvuky zní čistě a přirozeně, jedinou výjimkou je váš vlastní hlas, který zní lehce uměle.
Mikrofony sluchátek jsou obstojné. Při telefonování je hlas srozumitelný, ale zní, jak kdybyste mluvili do krabice – tlumeně a nepřirozeně. V rušnějším prostředí se navíc váš hlas začně ztrácet ve zvucích na pozadí.
Ve výbavě sluchátek je výborná certifikace IPX7, pro až půlhodinové ponoření do vody, senzor přiblížení a běžné kodeky AAC a SBC.
Navíc se nabízí kodek SSC (Samsung Seamless Codec) – proprietární kodek společnosti Samsung, dostupný pouze pro telefony této značky, který v reálném čase upravuje datový tok pro zajištění nepřerušovaného spojení a rychlejší odezvy pro hraní her.
Ke sluchátkům je k dispozici aplikace Galaxy Wearables, ve které si můžete vybrat úroveň potlačení hluku či si zvolit jeden z šesti předpřipravených ekvalizačních profilů. Možnost tvorby profilu vlastního aplikace bohužel nenabízí.
Na zařízeních s operačním systémem iOS ale najdete pouze zastaralou nefunkční verzi. Sluchátka sice s iOS naprosto normálně fungují, ale jakékoli případné změny nastavení musíte provést na zařízení s Androidem nebo využít aplikaci pro Windows, ve které najdete stejné možnosti nastavení.
Výdrž sluchátek na jedno nabití je nadprůměrná, v našem standardizovaném testu s vypnutým potlačením hluku sluchátka fungovala přibližně 8 hodin, což bez problému stačí na celý den poslechu, a s pouzdrem pak skoro 33 hodin.
Navíc sluchátka nabízí možnost nejen drátového, ale i bezdrátového dobíjení, a to buď skrze Qi nabíječku nebo reverzně z telefonu značky Samsung.
Bohužel, vše zatím naznačuje tomu, že tato sluchátka jsou posledním modelem od Samsungu, který nabízí onen neobvyklý, ale velmi pohodlný, fazolovitý tvar. Nová řada Galaxy Buds 3 už má totiž pouze běžný design s nožičkou.
Samsung Galaxy Buds 2 Pro jsou tedy skvělými sluchátky pro všechny, kteří chtějí něco jiného než sluchátka se šťopkou, který nabízí každá jiný výrobce. Skvělý zvuk spolu s úžasným pohodlím z nich dělá něco, co jinde nenajdete, je ale otázkou, jak dlouho ještě budou na trhu dostupné.
Nothing Ear (a)
Nothing je poměrně mladá značka, která však v poslední době hodně zaplňuje skuliny na trhu a vytváří produkty, jejichž prémiovostí se snaží dohnat Apple. Tato sluchátka jsou levnější variantou Nothing Ear, která má trochu méně funkcí, ale vše hlavní si ponechává.
Hned na první pohled sluchátka zaujmou svým transparentním designem, který je pro Nothing typický. Oproti Galaxy Buds 2 Pro se jedná o klasický tvar „s nožičkou“, díky kterému se sluchátka dobře ovládají přes dotykové plochy a také snadno vyndávají z uší.
Krabička sluchátek je oproti Galaxy Buds 2 Pro nepatrně menší a díky obdélníkové základně (na rozdíl od klasického čtverce) se dobře ukládá do kapes u kalhot. K dispozici jsou pak tři barevné varianty – bílá, na které krásně vynikají průhledné prvky, černá a žlutá.
Sluchátka nabízí pokročilý kodek LDAC, funkci Multipoint (připojení sluchátek ke dvěma zařízení zároveň) a velmi dobrou certifikaci IP54, takže prach ani voda jim nedělá problém. Za zmínku také stojí kvalita dotykových ploch, které fungují opravdu skvěle.
Zvukově jsou sluchátka skvělá a řadí se mezi nejlépe znějící na trhu – všechny žánry se na nich poslouchají dobře. Oproti Galaxy Buds 2 Pro nabídnou citelnější basovou složku a lehce slabší výšky. Toto ladění se ale většině lidí bude rovněž líbit a případně není problém ho upravit skrze ekvalizér.
Ke sluchátkům je dostupná aplikace Nothing X, avšak oproti dražší verzi sluchátek zde dostáváte ořezanější verzi, kde chybí třeba pokročilejší úprava ekvalizéru a personalizace zvuku, to si však můžete z velké části nahradit kupříkladu aplikací Wavelet.
V aplikaci jinak ale najdete všechny běžné možnosti, jako je úprava gest, zapnutí nízkolatenčního režimu či třeba i onen základní ekvalizér.
Aktivní potlačení hluku je lehce nadprůměrné, při jízdě autobusem či procházení po rušné ulici sluchátka nemají s hlukem problém a většinu odstraní, ale moc dobře si neporadí v náročnějších situacích, jako je třeba jízda metrem či let letadlem.
Samozřejmostí je i transparentní mód, který je díky kvalitním mikrofonům poměrně dobrý, ač občas lehce tlumený.
Mikrofony sluchátek jsou skvělé, a pokud často telefonujete, můžeme vám Nothing Ear (a) vřele doporučit. Ani ruch z ulice mikrofonům nedělá problém a hlas je vždy srozumitelný.
Výdrž sluchátek je rovněž dobrá. S vypnutým aktivním potlačením hluku zvládnou téměř 9 hodin, díky čemuž překonávají mnohé dražší modely, a s krabičkou se doba provozu prodlužuje na obstojných 31,5 hodin. Pro nabíjení se ale nabízí pouze USB-C, oproti Galaxy Buds 2 Pro zde nemáte k dispozici bezdrátové nabíjení.
Celkově jsou Nothing Ear (a) velmi zajímavá sluchátka, která jsou jednoduše ve všech ohledech dobrá. Mají líbivý zvuk, skvělý pohodlný design, dobré mikrofony, vše si odškrtávají s nadprůměrem.
Pokud vás ale zaujal tento design a chtěli byste plnohodnotnější zážitek, s vylepšenou aplikací a bezdrátovým nabíjením, můžete popřemýšlet o dražším modelu – Nothing Ear.
Huawei FreeBuds 6i
Se sluchátky od Huawei jsme se již v našem výběru jednou setkali. Nyní zde však máme novější model Huawei FreeBuds 6i, který oproti svému předchůdci přináší mnohá vylepšení.
Jako je tomu i u ostatních modelů, sluchátka opět potěší krásným prémiovým zpracováním, přičemž se také jedná o klasický design „s nožičkou“.
Dostupná jsou tři barevná provedení – bílé, černé a perleťově fialové. Zatímco bílá varianta je celá z hladkého plastu, černá a fialová využívá upravený hrubší povrch.
Z hlediska výbavy mají FreeBuds 6i vše, na co si dokážete vzpomenout. Podporují duální připojení Multipoint, nabízí infračervený senzor spolu se senzorem přiblížení a stejně jako Nothing Ear (a) certifikaci IP54, takže venkovní sport není problém. Podporují také kodeky SBC, AAC a LDAC.
Zvuk sluchátek je příjemný a přirozený. Basy a výšky jsou trochu posílené, takže zvuk je živější a dynamičtější. Basy ale lehce zasahují do nižších středů, takže občas překrývají vokály. Výšky jsou nicméně příjemné a mají dobrý rozsah. Celkově se sice nejedná o nejpřesnější reprodukci, ale sluchátka hrají opravdu zábavně.
Mikrofony sluchátek rozhodně nepatří mezi ty nejlepší a jsou o úroveň níž než předchozí Nothing Ear (a). Hlas je nepřirozený a je na něm slyšet silná komprese. Navíc se setkáváme s podobným problémem jako u Galaxy Buds 2 Pro, kdy se hlas v rušnějším prostředí dost ztrácí a zkresluje.
FreeBuds 6i mají nicméně jedno z nejlepších aktivních potlačení hluku ze všech a naprosto překonávají ostatní sluchátka, která jsme si zde uvedli. Skvěle odfiltrují většinu hluku a zvuky, které přes potlačení projdou, lze jen stěží přes hudbu slyšet. Bohužel na tom stejně není transparentní režim, který je značně zašuměný.
Ke sluchátkům je dostupná aplikace AI Life pro Android i iOS, v případě Androidů ji ale musíte stahovat oklikou z internetu. Za to vás ale aplikace odmění svou kvalitou – je krásně přehledná a užitečná.
Vedle běžných funkcí si můžete třeba vybrat jeden z předpřipravených profilů či si udělat svůj vlastní. Zajímavá je také možnost nastavení prioritizace zařízení, ke kterým se mají sluchátka připojovat.
V našem standardizovaném testu výdrže jsme s vypnutým potlačením hluku dostali krásných 9 hodin poslechu, což se se zapnutým odhlučněním zkrátilo zhruba na 6 hodin. Výdrž sluchátek s pouzdrem se pak pohybuje okolo 33 hodin, což vůbec není špatné.
Huawei FreeBuds 6i jsou solidní volbou pro ty, kteří hledají zábavný zvuk a vynikající aktivní potlačení hluku. Mikrofony sice nepatří mezi nejlepší a transparentní režim je trochu zašuměný, ale celkově mají Huawei FreeBuds 6i skvělý poslechový zážitek s parádní výbavou.
Nejlepší sluchátka do 5 000 Kč
V této cenové kategorii již výrobci nešetří na ničem. Ať jde o kvalitu zvuku, pokročilé audio kodeky, aktivní potlačení hluku či bezdrátové nabíjení – dostáváte to nejlepší, co trh momentálně nabízí.
Navíc se tu setkáváme i s unikátními přístupy k bezdrátovým sluchátkům, ať se jedná o průhledná provedení či sluchátka, která si nestrkáte do uší.
Huawei FreeClip
Sluchátka Huawei FreeClip jsou zástupcem nového stylu sluchátek, který má mnohé výhody, avšak na úkor některých funkcí. Jedná se totiž o takzvaná otevřená sluchátka, která se nevsunují do zvukovodu, ale pouze se uchycují na ušní boltec.
Na uchu sluchátka drží pomocí jednoduchého klipu, přičemž sluchátka samotná jsou tvořena dvěma moduly, které jsou propojené úzkým můstkem.
V části za uchem se skrývá baterie a v dílu, který leží na vnitřní straně boltce, najdete velký měnič, který míří přímo do zvukovodu.
Zpracování sluchátek je skvělé. Oproti jiným modelům otevřených sluchátek jsou Huawei FreeClip příjemně malé a na uchu sedí opravdu dobře – ve výsledku o nich ani nevíte.
Pouzdro sluchátek je na tom stejně dobře, všechno perfektně pasuje a prémiovost je jasná. U sluchátek akorát zamrzí dotykové plochy, které jsou sice po celém obvodu, ale nefungují příliš spolehlivě.
Navzdory možným očekáváním je zvuk sluchátek výborný. Jelikož je na uších téměř necítíte, jedná se o poměrně neobvyklý zážitek, kdy perfektně slyšíte všechny zvuky okolí, ale zároveň vám hraje krásně věrohodná hudba, která je navíc i příjemně prostorová. Basová složka je nicméně slabší a také třeba dámské vokály zní lépe u běžných sluchátek.
Kvalita zvuku ale silně závisí na tom, jak si sluchátka nasadíte – stačí je jen o kousek posunout a zvuk je úplně jiný. Je to tedy o cviku, naučit se, jak se sluchátka správně nasazují.
Aplikaci ke sluchátkům AI Life, která je dostupná jak na Android, tak iOS, si sice musíte v případě Androidu stahovat z internetu, to vám ale vynahradí svým krásným zpracováním.
Vedle samozřejmostí jako je stav nabití sluchátek a pouzdra v ní najdete možnost úpravy gest, funkci Multipoint (připojení k ke dvěma zařízením naráz), předpřipravené ekvalizační profily a různé další možnosti přizpůsobení.
Spolu s otevřenou konstrukcí sluchátek se nicméně pojí to, že sluchátka nemají jakékoli aktivní potlačení hluku. Jsou tedy spíše určená do klidných prostorů nebo třeba na sport, kdy potřebujete slyšet všechny zvuky z okolí.
Výdrž sluchátek je poměrně dobrá, během testování jsme se dostali na 7,5 hodiny na jedno nabití, které se s krabičkou posunuje na téměř 35 hodin. Vedle běžného USB-C pak máte navíc k dispozici i bezdrátové nabíjení.
Mikrofony sluchátek jsou rovněž velmi dobré a ačkoli hlas nezní zrovna nejčistěji, je bez problému rozumět. V hlučném prostředí si navíc sluchátka vedou excelentně, protože všechen hluk dokáží zcela odstranit a ani neuslyšíte rozdíl mezi klidným a rušným prostředím.
Sluchátka Huawei FreeClip nabízí netradiční řešení pro ty, kteří hledají kombinaci pohodlné konstrukce a kvalitního zvuku bez jakékoli izolace od okolního světa. Rozhodně se nehodí do hromadné dopravy a rušnějších prostor, ale mimo ně nabízí opravdu jedinečný poslechový zážitek.
Nothing Ear
Nothing je mladá značka, která se snaží vytvářet produkty, jejichž prémiovostí konkuruje Applu. Zatím se jí to daří, což ukazují i sluchátka Nothing Ear. Jedná se o vylepšenou verzi sluchátek Nothing Ear (a), která jsme si také v našem výběru ukázali.
Na první pohled si všimnete neobvyklého průhledného designu, který je pro Nothing typický. Tento průhledný design najdete jak na pouzdře, tak i sluchátkách samotný, kde můžete v nožičce hezky vidět vnitřní elektroniku.
Pouzdro sluchátek patří k větším, to je však cena za tento unikátní design. K dispozici jsou pak dvě barevné varianty – bílá, na které hezky vynikají průhledné prvky, a černá.
Výbava sluchátek je výborná. Umí bezdrátový kodek LHDC, což je to nejlepší, co zatím na Androidu můžete mít, funkci Multipoint – připojení na dvě zařízení zároveň a nabídne certifikaci IP54, odolnost proti stříkající vodě a prachu, takže se nemusíte bát, že by se vám sluchátka snadno poškodila.
Zvuk sluchátek je vynikající. Nebáli bychom se je zařadit mezi nejlépe znějící sluchátka na trhu, všechny hudba se na nich poslouchá dobře. Sluchátka se navíc drží Harmanovy křivky – ladění zvuku, které se podle studií líbí nejvíce lidem. Je tu však lehký odklon, a to v posílených basech, které ale většina lidí ocení.
Ke sluchátkům je dostupná krásná aplikace, která je plná pěkných animací a skvělých funkcí, jako je třeba pokročilý ekvalizér, ve kterém si můžete detailně upravit znění sluchátek, spolu s personalizačním testem zvuku, který vám sluchátka sám nastaví. Samozřejmostí jsou pak věci jako úprava gest a nízkolatenční režim
Aktivní potlačení hluku je na obstojné úrovni, při cestování vlakem či procházení se po rušné ulici jsou zvuky okolí značně potlačené, avšak s hlasitějšími věcmi, jako je třeba metro, si sluchátka moc neporadí. Také se nabízí transparentní režim, který je ale díky kvalitním mikrofonům celkem dobrý.
Mikrofon sluchátek je velmi dobrý. Sice je hlas lehce zkreslený, ale za to i v rušném prostředí zní skoro stejně a je všemu bez problému rozumět.
Výdrž sluchátek je lehce nadprůměrná, na jedno nabití se dostáváme na 8 hodin a 23 minut, což se se zapnutým aktivním potlačením hluku sníží na stále obstojných 5 hodin. Spolu s krabičkou se pak dostáváme na krásných 37 hodin poslechu, přičemž pro dobíjení můžete využít i bezdrátové nabíjení.
Nothing Ear jsou vynikající sluchátka s jedinečným průhledným designem a výborným zvukem. Nabízejí velmi dobrou výbavu, solidní aktivní potlačení hluku a dobré mikrofony.
Pokud byste však rádi ušetřili, model Nothing Ear (a) nabízí skoro stejně dobrý zvuk, aktivní potlačení hluku i výdrž, akorát s méně funkcemi v aplikaci, bez podpory kodeku LHDC a s chybějícím bezdrátovým nabíjením.
Huawei FreeBuds Pro 4
Máme tu další sluchátka od Huawei, ale tentokrát standardní model s „nožičkovým“ designem, FreeBuds Pro 4. V porovnání s Nothing Ear se jedná o dražší model, ale tento příplatek se za nás určitě vyplatí.
Kvalita zpracování je bezchybná a všechny tři barevné varianty (bílá, černá a zelenkavá) působí skvěle sladěně a prémiově. Pouzdro je lehce větší, ale má příjemný matný povrch odolný proti škrábancům.
Samotná sluchátka jsou obdobně výborná a k tomu nesmírně pohodlná. Skvělé jsou dotykové plochy, které jsou jak pro stisknutí na nožičce, stejně jako u Nothing Ear, tak i na boku sluchátek – ty můžete využít třeba pro ovládání hlasitosti tažením nahoru a dolu.
Celkově se sluchátka ovládají opravdu přirozeně a příjemně a tato bohatá nabídka možností interakce zajišťuje, že naprosto každý může mít takové ovládání, které mu vyhovuje nejvíce.
A co se ovládání týče, Huawei FreeBuds Pro 4 jsou ta nejlepší sluchátka, která si můžete k telefonům s Androidem pořídit. Parádním přídavkem je pak rovněž gesto kývnutí a zatřesení hlavou pro přijmutí či odmítnutí příchozího hovoru.
Tím hlavním u FreeBuds Pro 4 je však zvuk. Sluchátka podporují kodeky SBC, AAC i LDAC s vysokým datovým tokem pro Hi-Res Audio. Pokud máte telefon Huawei, dostanete dokonce ještě vyšší kvalitu díky speciálním kodekům s přenosem až 24 bitů při 48 kHz. Vedle toho ve výbavě najdete i certifikaci IP54, takže sluchátkům nevadí ani déšť a prach.
Uvnitř sluchátek pak najdete duální čtyřmagnetové měniče a planární výškové měniče, což je technologická inovace, kterou u běžných bezdrátových sluchátek nenajdete – Huawei v tomto ohledu patří mezi průkopníky.
Planární měnič ve sluchátkách nabízí větší dynamiku a přesnost zvuku, a to zejména ve vyšších frekvencích, přičemž je doplňován klasickým dynamickým měničem – planární měnič je sám o sobě dost energeticky náročný, takže zatím nemůže být použit v plné síle.
Výsledkem této kombinace je detailní dynamický zvuk s krásně prokreslenými výškami a výraznými basy, takže celkově mají FreeBuds Pro 4 velmi dospělý zvukový projev, který těží z výhod obou typů měničů.
V aplikaci AI Life, která je dostupná pro iOS i Android, najdete předpřipravené ekvalizační profily, s možností tvorby svého, a také opravdu bohaté možnosti úpravy gest. Zajímavou funkcí je rovněž centrum připojení pro snadné přepínání mezi zařízeními s využitím funkce Multipoint.
Další silnou stránkou sluchátek jsou mikrofony, které zní skvěle za všech podmínek, a zařadili bychom je mezi nejlépe znějící na trhu.
Aktivní potlačení hluku je rovněž špičkové a srovnatelné s AirPody. Bohužel ale stejně dobře na tom není transparentní režim, takže Huawei ještě má co zlepšovat.
Výdrž baterie patří spíše k průměru – bez aktivního potlačení hluku sluchátka zvládnou 8 hodin poslechu, se zapnutým pak kolem 6 hodin. Pouzdro ale podporuje bezdrátové nabíjení a spolu s ním doba poslechu činí 31 hodin.
Celkově jsou Huawei FreeBuds Pro 4 jedny z nejlepších bezdrátových sluchátek, které si můžete k Androidu pořídit. Nabízí skvělý zvuk, výborné mikrofony pro telefonování, intuitivní gesta a prémiové zpracování, včetně elegantních zlatých prvků.
Ačkoli jsou primárně určené pro Android, překvapí vás, jak dobře fungují i s iPhonem, i když na Androidu díky bohatší výbavě kodeků nabídnou detailnější zvuk.
V oblasti aktivního potlačení hluku a transparentního režimu sice Huawei lehce za Applem zaostává, ale už se rozhodně nejedná o tak velký rozdíl, jak tomu bylo dříve, a svým designem a funkcemi se sluchátka stávají plnohodnotnou alternativou Apple AirPods, kterou můžeme s klidným svědomím doporučit.
Nejlepší sluchátka do 6 000 Kč
Mnohé ze sluchátek, která jsme si v našem výběru představili, nabízí něco unikátního, čím se odlišují od ostatních. Pokud však člověk hledá co nejlepší „obyčejná“ sluchátka, nikdo stále nedohnal kvalitu Applu.
AirPods Pro
Nejlepší model bezdrátových sluchátek do uší, které v současnosti Apple nabízí, jsou Apple AirPods Pro 2. generace, které Apple vydal v roce 2022. Oproti předchozí generaci nabízí výjimečný zvuk, pokročilé funkce a dokonale se integrují do ekosystému Applu.
Podobně jako u jiných modelů od Applu mají AirPods Pro 2 „nožičkový“ design. Jsou však velmi pohodlná a díky silikonovým nástavcům ani po několika hodinách poslechu nepůsobí nepříjemně.
Nabíjecí pouzdro má kompaktní zaoblený tvar, který se snadno vejde do kapsy u kalhot, a je velmi dobře zpracované. Navíc oproti jiným sluchátkům má zabudovaný reproduktor pro snazší nalezení přes aplikaci Find My.
Aktivní potlačení hluku je na špičkové úrovni. Sluchátka dokážou efektivně odfiltrovat pravidelný šum i rušivé zvuky okolního prostředí, jako je vlak, letadlo nebo městská doprava. Samozřejmostí je pak transparentní režim, který propouští zvuky okolí – ten je, podobně jako potlačení hluku, vynikající.
Co se týče přenosových kodeků, AirPods Pro podporují pouze základní kodeky SBC a AAC, které však zcela stačí pro přehrávání hudby z většiny populárních streamovacích platform.
A jak je na tom zvuk? AirPods Pro jsou až překvapivě všestranné. Zvuk je příjemně vyvážený, ale trochu basovější s lehce posílenými výškami, vše je však stále v rozumném množství. Sluchátka ale hlavně mají živý a zábavný zvuk, což je ve značném kontrastu s jejich první generací.
Kvalita zabudovaných mikrofonů je velmi dobrá. Váš hlas je při telefonování čistý a srozumitelný, a to i v hlučnějším prostředí, takže s telefonováním nejsou jakékoli problémy a mikrofony patří mezi nejlepší ty nejlepší, které můžete sehnat.
V čem ale AirPods Pro 2022 vynikají, je jejich integrace do ekosystému Apple. Díky hlubokému propojení s iOS nepotřebujete žádnou samostatnou aplikaci a všechna nastavení probíhají přímo v systému. Můžete si upravit ovládací gesta, aktivovat různé režimy potlačení hluku nebo využít prostorový zvuk, nicméně třeba režim se sníženou latencí nenajdete.
Za zmínku pak určitě stojí i možnost dohledání sluchátek skrze síť Find My, kterou zatím ve stejné kvalitě nenajdete u žádného jiného výrobce.
Pokud jste ale uživateli Androidu, bohužel vám mnohé funkce zůstanou nepřístupné. Toto téma jsme podrobně rozebrali v samostatném článku, ale Android uživatelům bychom spíše doporučili podívat se na sluchátka v kategorii do 5 000 Kč.
Výdrž baterie je celkem solidní, ale neohromí. Na jedno nabití sluchátka vydrží skoro 8 hodin poslechu, což je více než dostatečné pro běžné použití. S nabíjecím pouzdrem se pak celková doba provozu posouvá na 31 hodin. Oproti starším modelům od Applu už navíc Lightning nahradilo USB-C, které doplňuje bezdrátové nabíjení.
Celkově jsou Apple AirPods Pro jedněmi z nejlepších bezdrátových sluchátek na trhu. Nabízí skvělý zvuk, špičkové potlačení hluku, pohodlný design a množství praktických funkcí. Díky integraci do ekosystému Apple jsou ideální volbou pro všechny uživatele zařízení této značky.
Nejlepší sluchátka pro Android
Výběr nejlepších bezdrátových sluchátek pro váš Android telefon může být celkem oříšek, nejde jen o zvuk, ale i o pohodlí a funkce, takže dvě klíčové oblasti, na které byste se měli během výběru rovněž zaměřit, jsou aplikace od výrobce a dostupné audio kodeky.
Aplikace ke sluchátkům
Většina moderních bezdrátových sluchátek už nabízí svou vlastní aplikaci pro Android (a většinou i pro iOS). Aplikace se ne vždy zdá jako nutnost, ale často se v ní mohou skrývat mnohé užitečné funkce a vylepšení, které standardní Bluetooth připojení nenabízí.
- Ekvalizér – Ať už chcete dunivé basy či krásně čisté výšky, ekvalizér vám umožňuje upravit zvuk sluchátek přesně podle vašich preferencí.
Tuto funkci jde však případně nahradit třeba aplikací Wavelet, jejíž fungování jsme rozebrali ve videu na kanálu Geekboy Extra.
- Nastavení ovládání – V aplikaci zpravidla najdete možnost přizpůsobení gest, kterými ovládáte sluchátka. To se hodí hlavně v případě, že přecházíte ze sluchátek, která měla gesta jiná.
- Aktualizace firmwaru – Ačkoli se nejedná o příliš častou záležitost, aplikace ke sluchátkům umožňuje výrobci poskytovat aktualizace firmwaru, které mohou jak opravovat chyby, tak vylepšovat či přímo přidávat nové funkce.
- Hledání ztracených sluchátek – Pokud svá sluchátka ztratíte, v aplikaci většinou najdete funkci hledání sluchátek, která je rozezní hlasitým pronikavým tónem.
- Další funkce – Někteří výrobci nabízí i další užitečné funkce, jako je třeba test uchycení sluchátek, nastavení aktivního potlačení hluku či dokonce odblokování lepších audio kodeků.
Audio kodeky
Audio kodeky hrají klíčovou roli v kvalitě bezdrátového přenosu zvuku. Komprimují a dekomprimují zvuková data, aby je bylo možné přenášet přes Bluetooth. Různé kodeky nabízejí různou kvalitu zvuku, latenci a energetickou náročnost, přičemž mezi ty nejčastější patří:
- SBC – Standardní kodek, který poskytuje základní kvalitu zvuku a může trpět kompresními artefakty spolu s vyšší latencí.
- AAC – Kodek, který využívají zařízení od Applu, nicméně je i standardem na Androidu. Je o něco lepší než SBC, díky lepšímu kompresnímu algoritmu, ale kvalita závisí na konkrétní implementaci.
- aptX – Kvalitnější kodek vyvinutý Qualcommem, který nabízí lepší kvalitu zvuku a nižší latenci než SBC a AAC. Dostupné jsou rovněž varianty aptX HD a aptX Adaptive pro ještě vyšší kvalitu.
- LDAC – Kodek vyvinutý společností Sony. Nabízí nejvyšší kvalitu zvuku ze všech běžně dostupných kodeků.
Jak zjistit, které z kodeků podporuje váš telefon?
- Povolte vývojářské nastavení – Jděte do Nastavení > O telefonu. Najděte Číslo sestavení a 7krát na něj klepněte. Následně se vám ukáže zpráva, že jste se stali vývojářem.
- Otevřete vývojářské nastavení – Přejděte do Nastavení > Systém > Pro vývojáře (nebo hledejte "vývojářské možnosti" v nastavení).
- Najděte informace o kodecích – Sjeďte dolů a hledejte možnosti související s Bluetooth audio. Zde byste následně měli najít seznam kodeků, které váš telefon podporuje.
Speciálním případem jsou pak kupříkladu sluchátka od Samsungu, která mají k dispozici kodek SSC (Samsung Scalable Codec), který dokáže dynamicky upravovat datový tok, avšak pouze ve spojení s telefonem od Samsungu.
Je tedy dobré si podobné dodatečné funkce, které výrobci poskytují ve svém ekosystému, hlídat a případně se zaměřit na sluchátka stejné značky.
Huawei FreeBuds Pro 4
Pokud hledáte ta nejlepší bezdrátová sluchátka pro Android, s prémiovým zpracováním a skvělým zvukem, Huawei FreeBuds Pro 4 by určitě neměla uniknout vaší pozornosti.
Sluchátka se pyšní intuitivním ovládáním pomocí dotykových ploch, které umožňují jak ovládání stisknutím, tak i gesty, jako je například potažení nahoru a dolu pro ovládání hlasitosti.
Zvuk sluchátek je detailní a dynamický, s prokreslenými výškami a výraznými basy, a to díky duálním čtyřmagnetovým měničům a planárním výškovým měničům, které jsou u bezdrátových sluchátek poměrně neobvyklé.
Aplikace AI Life pak nabízí bohaté možnosti personalizace zvuku a gest, a také praktické centrum připojení pro snadné přepínání mezi zařízeními.
Mikrofony jsou prvotřídní a aktivní potlačení hluku je srovnatelné s konkurenčními AirPody. Výdrž baterie je sice průměrnější, ale celkově jsou Huawei FreeBuds Pro 4 skvělou volbou pro náročné Android uživatele.
Nejlepší sluchátka pro iPhone
U iPhonu nejste vesměs při výběru sluchátek omezováni – iPhone podporuje rozšířený kodek AAC, který mají téměř všechny modely sluchátek. Výjimkou budiž nejlevnější sluchátka Redmi Buds 4 Active.
Je nicméně dobré si ohlídat, zda je aplikace sluchátek dostupná i na iOS. Kupříkladu sluchátka od Samsungu nabízí pouze starou nefunkční verzi, a tedy nejsou k iPhonu příliš dobrou volbou.
Obecně nejlepší volbou k iPhonům jsou však AirPody, a to díky skvělým funkcím, které zpřístupňují pouze na iPhonech, a rovněž díky parádní propojenosti se systémem.
Snadné párování a přepínání
Díky čipu od Applu se AirPody s iPhonem spárují doslova jedním klepnutím. Stačí otevřít pouzdro v blízkosti iPhonu a na obrazovce se objeví animace s výzvou k připojení, případně s informacemi o aktuálním stavu nabití.
Stejně snadné je i přepínání mezi dalšími Apple zařízeními, které jsou přihlášeny ke stejnému Apple ID – AirPody se automaticky přepnou na to, které právě používáte, ať už je to iPhone, iPad či Mac.
Síť Find My
Síť Find My umožňuje snadno lokalizovat ztracená sluchátka, ať už jsou kdekoli, a to dvěma různými cestami. Jednou je aktuální poloha, která funguje i off-line a aktualizuje se vždy, když se v okolí AirPodů objeví jakýkoli iPhone, který odešle aktuální polohu AirPodů na servery.
Díky zabudovanému čipu je ale můžete snadno hledat i ve svém nejbližším okolí, přičemž vás iPhone bude informovat o směru, kterým máte jít, spolu s poměrně přesným odhadem vzdálenosti.
Některé modely AirPodů navíc mají i v pouzdru zabudovaný reproduktor, který můžete nechat rozeznít pro ještě snadnější hledání.
Prostorový zvuk
Ve spojení s iPhony nabízí AirPody prostorový zvuk s dynamickým snímáním hlavy, který vás vtáhne do děje při sledování filmů nebo hraní her.
Spatial Audio vytváří dojem, že zvuk přichází ze všech směrů, a sleduje pohyby vaší hlavy, takže zvuk zůstává fixován k obrazovce. U AirPods Pro 2. generace je k dispozici i personalizovaný prostorový zvuk, který se přizpůsobí tvaru vašich uší pomocí skenu kamerou na iPhonu.
AirPody tedy nabízí v Apple ekosystému jedinečnou kombinaci funkcí a integrace, kterou vám jiná sluchátka zkrátka nenabídnou. Pokud hledáte sluchátka, která naplno využijí potenciál vašeho iPhonu, AirPody jsou tou nejlepší volbou.
Nejlepší sluchátka na sport
Ke sportu je důležité vybrat sluchátka, která vám umožní se plně soustředit na váš výkon, ale zároveň vás kompletně neoddělí od okolního světa. Přesně pro tento účel je vynikající nový netradiční typ sluchátek – otevřená sluchátka.
Co jsou otevřená sluchátka?
Na rozdíl od klasických sluchátek, které se zasouvají do zvukovodu, čímž zároveň izolují od vnějšího hluku, jsou otevřená sluchátka upevněna na vnější část vaše ucha, aniž by zvukovod ucpávala. Díky tomu můžete poslouchat hudbu nebo podcasty, a přitom bez problému vnímat všechny zvuky z okolí.
Tato sluchátka se skládají ze dvou samostatných částí, které jsou propojeny můstkem. V zadní části, která je schována za uchem, se nachází baterie, a v druhé části, která leží na vnitřní části ucha, je zabudován měnič směřující přímo do zvukovodu.
Huawei FreeClip
Zatím celkově nejlepším modelem otevřených sluchátek, který jsme testovali, jsou sluchátka FreeClip od Huawei.
Vedle skvělého zpracování nabízí úžasně nízkou hmotnost, díky které ani nevíte, že sluchátka na uších máte. Kvalita zvuku je rovněž dobrá, nečekejte sice tak silné basy jako u klasických sluchátek, ale zvuk je krásně věrohodný a prostorový.
Spolu s otevřenou konstrukcí sluchátek se však pojí to, že nenabízí jakékoli aktivní potlačení hluku, a tedy jsou vhodná spíše do klidných míst, kde naopak chcete slyšet všechny zvuky okolí.
AirPods Pro
Pro sport však můžou dobře posloužit i zástupci tradičních sluchátek, přičemž nejlepším z nich jsou sluchátka AirPods Pro od Applu.
AirPods Pro toho mají s Huawei FreeClip mnoho společného – skvělé zpracování, úžasný zvuk a perfektní pohodlí při nošení. Kvůli vsunování do zvukovodu je ale nutností častější údržba, abyste zamezili ucpání sluchátek ušním mazem.
Ačkoli AirPody nenabídnou otevřený design, který by propouštěl zvuky z okolí, zcela to nahradí vynikajícím transparentním režimem, který doplňuje obdobně dobré aktivní potlačení hluku, díky kterému jsou sluchátka vhodná i do hlučného prostředí.
Nejlepší sluchátka pro telefonování
Ať chcete telefonovat s přáteli či pracovně, je důležité vybrat sluchátka, která zajistí čistý a srozumitelný přenos vašeho hlasu, a to i v hlučném prostředí.
AirPods Pro
Apple AirPods Pro 2. generace jsou skvělou volbou pro všechny uživatele, kteří chtějí to nejlepší, nehledě na cenu. Zabudované mikrofony poskytují velmi dobrou kvalitu zvuku, takže váš hlas zní čistě a srozumitelně i v hlučnějším prostředí.
Pokud jste uživateli iPhonu, díky hluboké integraci do ekosystému Apple je nastavení a používání sluchátek velmi intuitivní, a AirPody jsou v takovém případě téměř jasnou volbou.
Huawei FreeBuds Pro 4
Téměř plnohodnotnou alternativou k AirPodům jsou sluchátka Huawei FreeBuds Pro 4, která nabízí obdobně skvělou kvalitu mikrofonů.
Vedle mikrofonů nabízí Huawei i bezchybné zpracování, příjemné ovládání a přenosový kodek LDAC, který vám spolu s planárním výškovým měničem nabídne nadstandardní kvalitu zvuku.
Oproti AirPodům však sluchátka pokulhávají u transparentního režimu – ačkoli je velmi dobrý, Apple má přeci jen o něco náskok.
Huawei FreeClip
Huawei FreeClip jsou netradiční sluchátka s otevřenou konstrukcí, která se nevsouvá do zvukovodu a místo toho se uchycuje na ušní boltec.
I přes tuto netradiční konstrukci ale sluchátka nabízí velmi dobrou kvalitu mikrofonů, a i když hlas nezní nejčistěji, perfektně si poradí s jakýmkoli hlukem. Jedná se o ideální volbu pro ty, kteří chtějí kvalitní mikrofon pro telefonování, a přitom slyšet všechno, co se děje kolem.
Redmi Buds 5
Redmi Buds 5 jsou skvělou volbou pro uživatele, kteří hledají sluchátka s dobrým poměrem ceny a výkonu. Kvalita zabudovaných mikrofonů je velmi dobrá, hlavně když jste v tichém prostředí. V rušnějším prostředí už bohužel tak dobrá nejsou.
Zajímavou možností jsou pak rovněž Redmi Buds 5 Pro, které jsou sice o něco dražší, ale za to i v hlučném prostředí nabídnou obstojný výkon.
Sluchátka samotná jsou dobře zpracovaná a vzhledem ke své cenovce působí solidním dojmem. I když jsou jejich pouzdra plastová, jsou dobře vyvedená a sluchátka v nich drží pevně.
Obě verze navíc nabídnou poměrně dobrý zvuk spolu s vynikající výdrží – v této oblasti se sluchátka řadí mezi ta nejlepší, která jsme kdy testovali.
Nejlepší sluchátka na spaní
Ať už chcete při usínání poslouchat podcasty či hudbu, je dobré si u kupovaných sluchátek ohlídat několik vlastností.
Tvar a pohodlí
Pokud rádi spíte na boku, mnohá sluchátka vás budou tlačit do uší, takže je dobré vybrat model s příjemným tvarem, případně bez nožičky.
Rozhodně se vyhněte modelům s jakýmikoli ostrými prvky – kupříkladu nová mají nepříjemně ostré nožičky a pro spaní se tedy příliš nehodí.
Funkce hledání
Ať sluchátka drží v uších sebelépe, někdy se zkrátka stane, že z nich vypadnou. Abyste je následně nemuseli dlouho hledat, je dobré se ujistit, že sluchátka podporují funkci hledání, která sluchátka rozezní pronikavým tónem či vás přímo k sluchátkům navede (ačkoli to je čistě výhrada Apple AirPods).
Režim spánku
Některá sluchátka mají poměrně citlivé dotykové plochy, takže se může stát, že je aktivujete během spánku. Právě z tohoto důvodu mají některá sluchátka zabudovaný režim spánku, který dotykové plochy kompletně deaktivuje.
Občas je součástí této funkce i časovač, který sám vypne přehrávání, a je tedy dobré si konkrétní funkce před koupí zkontrolovat.
Intezze Dream
Intezze Dream jsou bezdrátová sluchátka, která jsou speciálně navržena pro pohodlí při spánku. Jejich malý oválný tvar a jemný silikonový povrch zajišťují, že netlačí v uších a zároveň vám nevadí, ani když spíte s uchem přiloženým na polštář.
Sluchátka nabízí i funkci režimu spánku, která deaktivuje dotykové plochy, a rovněž nabízí i časovač, který automaticky vypne přehrávání po uplynutí nastaveného času. Využijete i aktivní potlačení hluku, které sice není ohromující, ale skvěle se hodí při usínání pro odstranění okolního šumu.
Na jedno nabití sluchátka vydrží skoro 6 hodin, což je více než dost pro usínání, a celková doba provozu s krabičkou se pak dostává na téměř 18 hodin, čímž se řadí spíše pod průměr, ale to sluchátka bez problému vynahradí svým skvělý pohodlím.