Nejlepší Bluetooth reproduktory pro rok 2024 Nejlepší Bluetooth reproduktory pro rok 2024

Nejlepší Bluetooth reproduktory pro rok 2024

Filip KrausFilip KrausHonza MalýHonza Malý
Honza, Filip | Publikace 20.10.2024

Když si člověk chce pořídit přenosný Bluetooth reproduktor, setká se stovkami různých modelů, u kterých recenze tvrdí, že právě ten je nejlepší. Vybírání je těžké, když si člověk nemůže všechny reproduktory poslechnout, zjistit jejich přesnou výdrž a porovnat funkce, které nabízí.

Toto jsem se rozhodl změnit, a proto jsem nakoupil spoustu Bluetooth reproduktorů, které jsem otestoval, a vybral ty nejlepší, které vám představím v tomto žebříčku.

LevnéLevné
Výkon
5 W
Výdrž
~ 10 hodin
Možnosti připojení
Bluetooth
Střední cestaStřední cesta
Výkon
24 W
Výdrž
~ 13 hodin
Možnosti připojení
Bluetooth, Jack, microSD karta
NejvýhodnějšíNejvýhodnější
Výkon
30 W
Výdrž
~ 13 hodin
Možnosti připojení
Bluetooth
PrémiovéPrémiové
Výkon
60 W
Výdrž
~ 10 hodin
Možnosti připojení
Bluetooth, Jack

Nejlepší Bluetooth reproduktory do 500 Kč

Xiaomi Mi Compact

Jako první tu máme tento malý repráček od Xiaomi, který patří mezi ty nejlevnější reproduktory na trhu a vyjde vás na 300 Kč (12 euro). Jedná se o reproduktor, který má výkon pouhé 2 W, což oproti ostatním reproduktorům působí poněkud směšně, ale možná vás překvapí.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-2-21-screenshot.webp

Na jeho spodní straně nalezneme jediné tlačítko, a to pro zapnutí. I přes nízkou cenovku však má tento reproduktor vše potřebné, včetně základní světelné signalizace ve formě modré a červené LED pro indikaci párování a nízkého stavu baterie.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-1-9-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-1-13-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-1-30-screenshot.webp

Na reproduktoru máte rovněž otvor pro poutko, které je součástí balení. To je parádní věc, kterou jsem v této cenovce nečekal. Co poměrně dost zamrzí je ale microUSB konektor. To je v dnešní době už opravdu přežitek, nicméně se to dá s touto nízkou cenovkou pochopit.

Ukázka zvuku

Test zvuku Xiaomi Mi Compact

Nevím, co si o tomto repráčku mám myslet. Zvuk je přesně takový, jaký jsem čekal – spíše plochý a téměř bez bas. Ale v takto kompaktním formátu je výkon měniče celkem obdivuhodný. Absenci bas si nicméně můžeme potvrdit i v grafu naměřené frekvenční odezvy.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-2-29-screenshot.webp

Pokud byste tedy sháněli úplně nejlevnější možnou volbu v co nejmenším formátu, tak tento reproduktor určitě poslouží, ale jedná spíše o takovou zajímavost.

Xiaomi Mi Compact 2
Xiaomi Mi Compact 2

Nejlevnější reproduktor

Sencor SSS 1400

Další levný reproduktor zde máme od značky Sencor. Paradoxně mě vyšel o trochu levněji než repráček od Xiaomi, protože jsem ho zakoupil ve výprodeji na CZC lehce pod 300 Kč. Mimo slevy se pak dá sehnat za přibližně 500 Kč (20 euro).

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-4-29-screenshot.webp

V porovnání s předchozím Xiaomi reproduktorem má tento trojnásobný výkon 6 W a výrazně hezčí zpracování s textilním pokrytím a silikonovými boky, přičemž na jednom z nich nalezneme i zabudované poutko. Celkově se jedná o velmi pěkný Bluetooth reproduktor.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-4-37-screenshot.webp

Schované pod silikonovou krytkou najdeme konektory, a to moderní USC-C pro nabíjení, což je velké zlepšení oproti repráčku od Xiaomi, spolu s USB-A, do kterého můžete zapojit kupříkladu externí disk se staženými písničkami. Jen pozor, reproduktor rozpozná jen úložiště, která jsou naformátována do formátu FAT32.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-3-34-screenshot.webp

Oproti Xiaomi tu také máme výbavu tlačítek, které nabízí potřebný základ ve formě úpravy hlasitosti a ovládání hudby.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-5-26-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-3-7-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-5-43-screenshot.webp

Obrovským rozdílem oproti všem reproduktorům, které jsem testoval, ale je, že tento má v sobě zabudované FM rádio. Určitě to není nutnost a rádio si můžete zprovoznit přes telefon, ale je to příjemný bonus. 

Test zvuku

Porovnání Xiaomi Mi Compact a Sencor SSS 1400

Jak si můžete poslechnout, reproduktor Sencor nemá zvuk příliš odlišný od reproduktoru Xiaomi, nicméně je živější v basách, a i výšky jsou výraznější. Rozdíly tedy nejsou tak velké, jak jsem čekal, ale to akorát zvýrazňuje kvalitu zvuku malého repráčku od Xiaomi.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-5-18-screenshot.webp

U Sencore reproduktoru se mi ale líbí, že výrobce myslel i na detaily, takže trojitým poklepáním na zapínací tlačítko kompletně vypnete hlasovou indikaci, která byla po čase opravdu otravná.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-3-55-screenshot.webp

Reproduktor rovněž nabízí certifikaci IPX6, předchozí žádnou neměl, takže tento vydrží i nějaký déšť, což je rozhodně plus. Výdrž baterie je také výrazně lepší. Předchozí repráček vydržel přibližně 5 hodin a tento při 60-70% hlasitosti vydrží okolo 20 hodin provozu.

Nabízí se také možnost pořídit dva tyto reproduktory a skrze zabudovanou funkci je propojit do stereo rozhrání. Dosáhnete tak výrazně lepšího zvuku, ale asi to není zrovna něco, co by každý využil.

Věděli jste?

Tento stejný reproduktor prodává i operátor O2 pod označením O2 Beam. Jedná se o zcela totožný model, takže se nejspíše jen jedná o výrobek z Číny, který si různé značky prodávají pod svým jménem.

Pokud by vás O2 Beam zajímal více, můžete se podívat na video od mého kolegy Vojty Dalekoreje, který na verzi od O2 vytvořil podrobnou recenzi.

Aby toho nebylo málo, reproduktor nabízí i zabudovaný mikrofon pro telefonování, nicméně ten měl i předchozí reproduktor od Xiaomi. Jejich kvalitu můžete posoudit sami.

Test mikrofonu

Porovnání Sencor SSS 1400 a Xiaomi Mi Compact

Vzhledem k cenovce si myslím, že tento reproduktor od Sencoru nabízí celkem hezkou výbavu FM rádia a USB-A pro přehrávání písniček a jeho zvuk je obstojný. Pokud ale chcete dobrý zvuk, určitě doporučuji si připlatit.

Sencor SSS 1400
Sencor SSS 1400

Kvalitní levný reproduktor

Xiaomi Sound Pocket

Máme tu další reproduktor od Xiaomi, a to za stejnou cenu jako předchozí od Sencoru, přibližně 500 Kč (20 euro).

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-10-28-screenshot.webp

Zpracování tohoto modelu je oproti Sencoru lepší, sice zde nalezneme podobnou tkaninu, ale působí pevněji a odolněji. Dodává dojem, že vydrží mnohem déle. Také se mi líbí oranžové silikonové poutko, které je zapuštěné do samotného reproduktoru a vypadá opravdu hezky.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-7-58-screenshot.webp

U poutka také najdeme zapuštěný USB-C konektor, schovaný pod záplatou, která zajišťuje certifikaci IP67. Oproti Sencoru tedy nabízí lepší voděodolnost a rovněž odolnost proti prachu.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-8-6-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-8-34-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-8-36-screenshot.webp

Na druhé straně se pak nachází pěkná tlačítka a na spodní straně silikonové nožičky, díky kterým vám reproduktor nebude klouzat po stole.

Ukázka zvuku

Test zvuku Xiaomi Sound Pocket

Musím říct, že zvuk reproduktoru je velmi pěkný. Vzhledem k cenovce a kompaktnosti si nemám na co stěžovat. Můžete si také všimnout dvou pasivních radiátorů po stranách, které se hezky rozvibrovaly. Ty se starají o nižší frekvence a basovou složku, přesto je ale toto odvětví trochu slabší.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-9-57-screenshot.webp

S tím se ale u levnějších reproduktorů musí počítat. Ve výsledku je frekvenční odezva velmi podobná té u reproduktoru Sencore, ale s vyváženějšími vyššími středy a výškami.

Hlasitost je za mě také zcela dostačující, vzhledem k 5W výkonu, který jsme měli i u reproduktoru od Sencoru. Sice nebudete zrovna hlavní DJ na party, ale pokud chcete něco decentního do pokoje či jen někam ven, bude to stačit. Navíc tu stejně jako u Sencoru máte možnost propojení dvou reproduktorů pro stereo zvuk.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-10-44-screenshot.webp

Opravdu se mi ale tento reproduktor líbí vzhledově. Je příjemně malý, má decentní oranžové prvky, pěkná tlačítka a silikonové nožičky… za mě je to zkrátka krásné zařízení.

Už ale tedy nemá tolik funkcí jako reproduktor od Sencoru. Chybí tady FM rádio a USB-A pro přehrávání z úložiště. U těchto věcí musíte sami zvážit, zda něco takového využijete. Osobně si myslím, že většina lidí bude poslouchat jednoduše přes Bluetooth. Je zde také slabší výdrž, přibližně 10 hodin, což je v porovnání s 20 hodinami u Sencoru velký rozdíl.

Xiaomi Sound Pocket
Xiaomi Sound Pocket

Nejhezčí levný reproduktor

Nejlepší Bluetooth reproduktory
do 1 000 Kč

Xiaomi Mi Portable

Jako první zde máme reproduktor od značky Xiaomi. Tento model nese označení Mi Portable Bluetooth Speaker a vyjde na něco okolo 800 Kč. Oproti reproduktorům v předchozí kategorii má poměrně vysoký výkon – 16 W.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-14-10-screenshot.webp

Na první pohled reproduktor svým tvarem připomíná běžný válcový design, nicméně se jedná o zaoblený kvádr. Na horní straně reproduktor pak máme silikonový řádek se spoustou tlačítek.

Samozřejmostí je ovládání hlasitosti a párování bluetooth, ale nabízí se i tlačítko pro stereo mód, kterým můžete dva reproduktory propojit a přehrávání na nich synchronizovat.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-15-43-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-16-18-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-11-54-screenshot.webp

Skvělým doplňkem je zabudované uchycení pro poutko, které máme připravené přímo z výroby. To je taková zlatá střední cesta – můžete si toto poutko ponechat, ale nic vám nebrání použít své vlastní.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-12-37-screenshot.webp

Na boku reproduktoru najdeme záplatu skrývající USB-C pro nabíjení a také 3,5mm Jack. To jsme u předchozích reproduktorů neměli, takže tento si můžete připojit klidně i k televizi či počítači.

Ukázka zvuku

Test zvuku Xiaomi Mi Portable

U tohoto reproduktoru je opravdu znát, že se jedná o dva dedikované měniče. Dvakrát 8 W nám dává celkový výkon 16 W, což je opravdu rozdíl oproti repráčkům, které stojí jen o pár stovek méně.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-15-8-screenshot.webp

Pokud vám nevadí větší velikost, z hlediska zvuku se vždy vyplatí připlatit za vyšší výkon. To si můžeme potvrdit i srovnáním s reproduktorem Xiaomi Sound Pocket, který jsme si ukazovali v předchozí kategorii. Ten má výkon 5 W.

Ukázka zvuku

Porovnání Xiaomi Mi Portable a Xiaomi Sound Pocket

Celkově jsou u tohoto reproduktoru znatelně lepší basy a je jasné, že zvuk je celkově lepší. Zajímavostí je, že reproduktor nabízí dva ekvalizační profily, jeden normální a druhý s hlubokými basami. Druhý profil ve skutečnosti ale nic nemění, reproduktor zkrátka hluboké basy nezvládne produkovat a není se čemu divit.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-15-18-screenshot.webp

U repráčku máme i zabudovaný mikrofon, ale v porovnání s levnějším reproduktorem je kvalita otřesná.

Test mikrofonu

Porovnání Xiaomi Mi Portable a Xiaomi Sound Pocket

Většina lidí asi ale ze svého reproduktoru telefonovat nebude, takže to lze ignorovat. Na druhou stranu, reproduktor nabízí obstojnou výdrž baterie, naměřil jsem přibližně 13 hodin.

Menší kousky sice nabídly více, ale tady musíme brát v potaz onen vyšší výkon, který celkovou výdrž značně ovlivní. Za zmínku také stojí certifikace IPX7, takže reproduktor nebude mít jakýkoli problém s až tryskající vodou. 

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-11-34-screenshot.webp

Celkově mě tento reproduktor za 800 Kč příjemně překvapil, a to hlavně kvalitou zvuku. Pokud sháníte reproduktor do tisícovky, tohle by byl můj jasný favorit. Ještě ale máme dva další konkurenty.

Xiaomi Mi Portable
Xiaomi Mi Portable

Reproduktor s parádním zvukem

JBL GO 3

Přichází řada na moji srdcovou záležitost, a sice reproduktor z řady JBL GO. Líbí se mi na nich hlavně jejich nádherný design a kompaktní rozměry, navzdory kterým nabízí dobrý zvuk.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-20-13-screenshot.webp

Skoro v jakékoli barevné variantě, na kterou si vzpomenete, repráček od JBL najdete. Když si porovnáme JBL s předchozím repráčkem od Xiaomi, můžete si všimnout určitých podobností. Myslím si, že vlastně celý takovýto styl reproduktorů začalo JBL a ostatní se ním, více či méně, inspirují.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-16-55-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-17-28-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-17-46-screenshot.webp

Dnes už můžete sehnat model JBL GO 4, nicméně tato třetí verze se momentálně doprodává za opravdu hezkou cenu, a proto jsem se rozhodnul zahrnout ji do tohoto výběru. Máme zde opět nižší výkon, a to pouze 4,2 W, a také je reproduktor velmi směrový, takže ho musíte namířit přímo na sebe, abyste ho dobře slyšeli.

Ukázka zvuku

Test zvuku JBL Go 3

Zvuk JBL GO 3 není špatný, ale narážíme na fyzikální limity těchto malých reproduktorů. Zvuk vlastně nemá takový ten říz, který by mohl mít, jako byl u předchozího repráčku od Xiaomi.

Určitá basová složka ve zvuku sice je, ale není to nic výrazného. Dokonce se mi zdá, že i vyšší středy jsou lehce slabší, a naopak jsou výrazné výšky, které občas tahají za uši.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-19-41-screenshot.webp

Osobně si myslím, že příplatek přibližně tří stovek (15 euro) oproti reproduktoru Xiaomi je na místě. Repráček JBL ve výsledku hraje nepatrně lépe, ale jeho výdrž není nic moc, jen 5 hodin.

Máte zde ale opravdu nádherný živý design, avšak pokud vám jde o zvuk a výkon, JBL se velkému 16W Xiaomi reproduktoru nemůže rovnat. Fyziku prostě neoklamete.

JBL Go 3
JBL Go 3

Nejhezčí malý reproduktor

LAMAX Sounder2 Play

Značka LAMAX není tolik známá, co se hudebního příslušenství a hudebních produktů týče, ale tento reproduktor s cenou těsně pod 1000 Kč nabídne opravdu slušný výkon.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-25-43-screenshot.webp

V tomto reproduktoru najdeme dva 12W měniče, takže máme celkový výkon 24 W. Při testování jsem byl opravdu zvědavý, jaký rozdíl to udělá oproti 16 W u repráčku od Xiaomi.

Nejprve se ale podíváme na výbavu. Máme zde certifikaci IP67, takže reproduktor je dobře odolný proti prachu i vodě, a dokonce by měl přežít i třicetiminutové ponoření do vody v hloubce jednoho metru. Nicméně to nedoporučuji zkoušet.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-20-45-screenshot.webp

Když si na straně odhalíme schované konektory, nabídne se nám 3,5mm Jack, slot pro microSD kartu a USB-C nabíjení. Propojovací 3,5mm kabel dokonce naleznete jako součást balení. Slot pro SD kartu je také skvělý, hlavně pokud si chcete přehrávat hudbu lokálně a nespoléhat se na streamovací služby.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-21-32-screenshot.webp

Samotný reproduktor je jinak opět pokryt látkovinou, která za mě není tak kvalitní jako u repráčku od Xiaomi. Určitě nechci tvrdit, že vám tento reproduktor nevydrží, ale u takovýchto materiálů bych byl opravdu obezřetný. Zvláště u těch méně kvalitních nemusí po několika letech vypadat pěkně.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-20-54-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-22-10-screenshot.webptop-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-22-35-screenshot.webp

Samozřejmostí je zde slušná výbava tlačítek, u které najdeme i decentní logo LAMAXu, pěkně zakomponované do tlačítka PLAY. Na druhé straně poté máme otvor pro poutko, které opět najdeme přibalené k reproduktoru.

Při zapnutí reproduktoru vás určitě zaujme zabudované podsvícení, to je ale za mě u audio produktů poměrně zbytečná věc. Výrobci by spíše měli investovat do kvalitnějších měničů a celkově do kvality daného produktu než do takovýchto zbytečností. Nicméně pokud výrobce nešidí zvuk, beru to jako pěkný bonus.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-22-44-screenshot.webp

Podsvícení u tohoto reproduktoru můžete i měnit, máte na výběr z několika předpřipravených efektů, kupříkladu synchronizaci s hudbou či pulzování. Skvělou možností je, že podsvícení můžete úplně vypnout.

Ukázka zvuku

Test zvuku Lamax Sounder2 Play

Výkon tohoto reproduktoru opravdu dělá své. Řekl bych, že zvuk je tak o půl úrovně lepší, než u předchozího Xiaomi. Není to sice obrovský rozdíl, ale vyšší výkon je znát. Ze strany jste si mohli všimnout vibrujících pasivních radiátorů, které produkují hluboké basové složky.

Když se podíváme na graf frekvenční odezvy tohoto reproduktoru, můžeme vidět, že opravdu má více basů než předchozí Xiaomi Portable. Akorát tedy ve zvuku chybí trochu výšek. V této cenové kategorii jsem nicméně opravdu překvapený, jak kvalitní zvuk můžeme dostat. Něco takového nebylo před pěti, šesti lety možné a je krásně vidět, jak se technologie posouvají.

top-5-ndash-bluetooth-reproduktory-do-1-000-kc-24-36-screenshot.webp

Za mě reproduktor LAMAX hraje nepatrně lépe než předchozí testovaný, ale také vyjde o 200 Kč (10 euro) dráž. Myslím si však, že se tato vyšší investice vyplatí. Oba tyto reproduktory mají jinak velmi podobnou výdrž - okolo 13 hodin.

LAMAX má nicméně i to podsvícení, které něco mále spotřebuje, ale okolo deseti hodin výdrže byste s obstojnou hlasitostí měli dostat. Za zmínku asi také stojí, že je opět možnost propojení dvou reproduktorů pro stereo poslech.

LAMAX Sounder2 Play
LAMAX Sounder2 Play

Nejlepší reproduktor do tisícovky

Nejlepší Bluetooth reproduktory
do 1 500 Kč

LAMAX Sounder 2

V této kategorii se, stejně jako v předchozí, setkáváme se značkou LAMAX. Tentokrát zde máme model Lamax Sounder 2, což je vyspělá verze modelu Sounder2 Play, který jsme si uvedli v předchozí kategorii.

repracky-do-dvou-tisic-v2-4-44-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-3-21-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-0-56-screenshot.webp

Stejně jako u předchozí verze se jedná o válcovitý reproduktor s látkovým pokrytím. Na vrchní straně máme několik tlačítek pro ovládání hudby, párování reproduktoru pro stereo poslech, a dokonce tlačítko pro přepínání dvou režimů. První z režimů je výchozí "3D mód", druhý pak slouží pro posílení bas.

repracky-do-dvou-tisic-v2-1-6-screenshot.webp

Když se podíváme na výbavu a odkryjeme záplatu, nalezneme slot pro microSD kartu, 3,5mm Jack a USB-C pro nabíjení. Slot pro microSD kartu je skvělý, protože si můžete přehrávat hudbu lokálně, či můžete využít 3,5mm Jack pro připojení k počítači nebo přehrávači.

repracky-do-dvou-tisic-v2-1-33-screenshot.webp

To, že se nacházíme ve vyšší cenové kategorii, nám potvrdí příjemné taktilní otáčející kolečko pro ovládání hlasitosti, díky kterému pro zesílení či zeslabení hudby nemusíte vytahovat telefon. Bohužel ale chybí indikátor aktuální hlasitost, reproduktor vás nicméně alespoň upozorní, když dosáhnete nejvyšší úrovně. 

repracky-do-dvou-tisic-v2-1-42-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-3-43-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-2-2-screenshot.webp

Ze všeho nejvíce jsem se ale těšil na kvalitu zvuku, protože u tohoto reproduktoru máme dva 48mm měniče s celkovým výkonem 30 W. To je velký rozdíl oproti 6W či i 14W reproduktorům, které jsme si uváděli v předchozích kategoriích.

Ukázka zvuku

Test zvuku Lamax Sounder 2

Už v první ukázce mi připadaly výšky zastřené a další ukázka s pianem mi to jen potvrdila. Bohužel to bývá častým neduhem značek, které nejsou zaměřené pouze na audio a chtějí přinést spíše reproduktory se silnějšími basami, což většina lidí preferuje. Pak se už ale zapomíná na zbytek, a takto to dopadá.

repracky-do-dvou-tisic-v2-4-0-screenshot.webp

Již jsem i zmínil tlačítko pro přepínání módů, a to mezi běžným a basovým režimem. Ano, basový režim je basovější, ale ne o moc.

repracky-do-dvou-tisic-v2-4-7-screenshot.webp
Můžete si také všimnou poklesu u středních a vyšších frekvencí

Když si to poté srovnáme s levnějším Sounder 2 Play, u předchůdce máme podobné basy, ale zároveň celkově vyváženější zvuk, takže středy a výšky na tom jsou lépe.

Pokud byste tedy sháněli takovýto reproduktor a nevadila by vám absence kolečka pro ovládání hlasitosti a pár dalších věcí jako nižší výkon (24 W oproti 30 W u dražší varianty), klidně bych vám doporučil, abyste ušetřili okolo 500 Kč a pořídili si onu levnější verzi.

repracky-do-dvou-tisic-v2-4-21-screenshot.webp

Nechci ale tento reproduktor úplně odsoudit, svou cílovou skupinu si najde. Většina uživatelů totiž zkrátka prahne po těch basách a energetické hudbě, a takové posluchače bude tento reproduktor od LAMAXu bavit. Pokud jste ale někdo jako já, kdo spíše oceňuje věrohodnější hudbu, tento reproduktor není nic pro vás.

repracky-do-dvou-tisic-v2-1-2-screenshot.webp

Kromě toho ale máme u tohoto repráčku celkem slušnou výdrž na baterii – přibližně 12 hodin. Také tu máme certifikaci IP67, takže by měl přežít i ponoření do vody. Celkově se jedná o celkem hezky vybavený reproduktor, ale je škoda, že si výrobce nepohlídal vyváženost zvuku. Myslím si, že za 1500 Kč tu najdeme i lepší alternativy.

LAMAX Sounder2
LAMAX Sounder2

Zajímavý reproduktor

Tribit StormBox Micro 2

Další velmi zajímavý reproduktor zde máme od značky Tribit. Tato značka vyrábí na českém trhu různé audio příslušenství, včetně sluchátek, a když jsem si některé jejich reproduktory vyzkoušel, byl jsem překvapený, jak líbivý zvuk mají.

repracky-do-dvou-tisic-v2-8-41-screenshot.webp

Toto je celkově menší model s označením Micro 2 a líbí se mi na něm hezké detaily, které přináší. Třeba nacvakávací popruh, díky kterému si repráček můžete někam přidělat.

Také se, podobně jako JBL GO, vyrábí v mnoha barevných variantách, takže nejen, že je design pěkný, ale také nabízí určitou možnost personalizace.

repracky-do-dvou-tisic-v2-5-56-screenshot.webp

Reproduktor mi připomíná takový pěkný oblázek, který se hezky vejde do batohu, kabelky, vaku a nezabere moc místa. Opravdu se mi ale líbí, že výrobce přidal něco, co jsem u žádné jiného reproduktoru neviděl – skrze USB-C konektor se reproduktor nejen dobíjí, ale můžete ho použít i pro dobíjení dalších zařízení.

repracky-do-dvou-tisic-v2-7-2-screenshot.webp
Reproduktor nabízí rychlonabíjení výkonem 18 W

V praxi ale nevím, jestli bych toto využíval. Reproduktor má totiž baterii o kapacitě pouhých 4700 mAh, takže se vám telefon dokáže dobít tak do 90 % a měla by přitom ještě zbít nějaká energie pro reproduktor samotný.

Ten totiž vydrží při přehrávání pouze okolo 10 hodin, což sice není špatná hodnota, ale není tu zrovna prostor, aby elektřinu ještě rozdával. Bral bych to spíše jako takovou možnost pro případy nouze.

repracky-do-dvou-tisic-v2-6-56-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-7-30-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-6-40-screenshot.webp

Co se týče designu, reproduktor se mi opravdu líbí. Z většiny je pokryt tkaninou a na spodní straně najdeme silikon, díky kterému reproduktor neklouže po stole. Rovněž se mi líbí certifikace IP67, ale pozor, USB-C konektor je kompletně odhalený, takže bych certifikaci ponoření do vody bral s rezervou.

Ukázka zvuku

Test zvuku Tribit StormBox Micro 2

Vzhledem k velikosti tohoto reproduktoru a výkonu pouuhých 10 W, zvuk není vůbec špatný, o čemž svědčí i graf naměřené frekvenční odezvy. Vyšší frekvence jsou sice oproti předchozímu LAMAXu posílené, ale stále jich není dostatek. To v praxi znamená, že u písniček není tak výrazný vokál. Není tak čistý a srozumitelný jako u reproduktorů, které si ukážeme dále.

repracky-do-dvou-tisic-v2-9-4-screenshot.webp

V celku mě ale překvapila aplikace, která je pro tento reproduktor dostupná. Máte v ní na výběr z několika ekvalizačních profilů, a dokonce si můžete vytvořit vlastní.

To se mi opravdu líbilo, často tuto možnost aplikace nemají, ale pak přišlo zklamání ve formě toho, že se tento profil neukládá do reproduktoru. Aplikaci musíte mít neustále zapnutou v telefonu, jinak váš profil nebude aktivní.

repracky-do-dvou-tisic-v2-9-30-screenshot.webp

Mimochodem, dostupné ekvalizační profily nedoporučuji používat. Hodně zkreslují zvuk a je lepší používat výchozí nastavení. Zvuk je pak vcelku hezký, jen mu chybí trochu těch výšek.

Zvukově mě tedy reproduktor potěšil, rovněž má i spoustu hezkých funkcí, včetně Bluetooth 5.3, což znamená, že ho můžete připojit ke dvěma zařízením zároveň a reproduktor si sám bude přepínat zdroje zvuku, či propojení dvou reproduktorů pro stereo zvuk.

Spolu s aplikací je reproduktor opravdu zajímavý, ale je škoda, že není možné ekvalizační profily ukládat přímo do paměti samotného reproduktoru.

Tribit StormBox Micro 2
Tribit StormBox Micro 2

Skvělý malý reproduktor

JBL GO 4

JBL GO. Naprosto legendární řada malých Bluetooth reproduktorů. V tomto výběru jsme si již ukazovali JBL GO 3. Tato nová generace vás vyjde dráž, na 1300 Kč (50 euro), ale nabízí pěkná zlepšení a bude přímým konkurentem předchozímu reproduktoru Tribit.

top-5-bluetooth-reproduktory-do-2-000-kc-10-57-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-14-7-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-11-19-screenshot.webp

Když se podíváte na třetí a čtvrtou generaci JBL GO reproduktoru, jsou v podstatě stejné.

Čtvrtá generace ale trochu vylepšuje odolnost – silikonové nožičky, zčásti silikonové poutko, a i postranní tlačítka, vše zde bylo předěláno tak, aby reproduktor déle vydržel, což právě bylo u třetí generace problémem. Mnoho lidí se setkalo s ošoupáním či odpadáváním kousků povrchu. 

repracky-do-dvou-tisic-v2-11-25-screenshot.webp

To by mělo být u čtvrté generace zlepšené, avšak nemám onu příležitost, repráček nejlépe několik let testovat. Novinkou čtvrté generace také je, že stereo párování skrze PartyBoost, což byla proprietární technologie JBL, bylo nahrazeno otevřenou technologií Auracast.

Už tedy nemusíte pro propojení dvou reproduktorů používat aplikaci od JBL. Přináší to ale nevýhodu v tom, že nemůžete tento reproduktor propojit s některým ze starších modelů.

top-5-bluetooth-reproduktory-do-2-000-kc-11-36-screenshot.webp

Po stránce výkonu jsou na tom reproduktory stejně, oba nabízí 4,2 W. Kvalitu zvuku jsem nicméně testoval i spolu s frekvenční odezvou obou reproduktorů.

repracky-do-dvou-tisic-v2-12-56-screenshot.webp

Můžu říct, že nová generace přináší zlepšení - středy a výšky jsou teď celkově vyváženější, což ve výsledku přináší věrohodnější zvuk.

Ukázka zvuku

Porovnání JBL GO 4 a Tribit StormBox Micro 2

Je to poměrně vyrovnaný souboj a nevím, jak dva zápasící diplomaticky rozseknout. Zatímco JBL má takové ostřejší a výraznější výšky, což potvrzuje i graf frekvenční odezvy, Tribit produkuje, navzdory své velikosti, až nadstandardně hezké basy, které u JBL téměř nejsou slyšet. JBL chybí jakákoli údernost, ta energie a síla v nižších frekvencí.

Myslím si, že kdybych si měl jeden z reproduktorů čistě podle zvuku vybrat, bude se mi více zamlouvat reproduktor Tribit. JBL GO 4 je sice o nějaké dvě stovky levnější, ale radši bych si v tomto případě připlatil.

top-5-bluetooth-reproduktory-do-2-000-kc-14-4-screenshot.webp

JBL GO 4 má ale aplikaci, kde si můžete jednotlivé ekvalizační profily ukládat přímo do reproduktoru, což je značný kontrast oproti reproduktoru od značky Tribit.

Nicméně, abychom měli nějaký kompromis, JBL GO v aplikaci nemá možnost vytvoření vlastního ekvalizačního profilu. Kdybych viděl kombinaci obou těchto možností, byl bych naprosto spokojený.

repracky-do-dvou-tisic-v2-14-16-screenshot.webp

Když se u JBL podíváme na USB-C konektor, opět je kompletně odhalený, přestože má stejnou certifikaci IP67 jako Tribit. Voděodolnosti bych ale osobně věřil spíše u JBL, jelikož je konektor hezky zapuštěný, takže by měl vodě lépe odolat.

repracky-do-dvou-tisic-v2-14-45-screenshot.webp

Upřímně nevím, jak tento souboj vyhodnotit. Každý reproduktor má své klady a zápory. Tribit má lepší výkon a basovější zvuk, zatímco JBL nabízí čistší zvuk ve vyšších frekvencí, a navíc je kompaktnější a za mě i hezčí.

JBL GO 4
JBL GO 4

Nejhezčí reproduktor do 1 500 Kč

Nejlepší Bluetooth reproduktory
do 2 000 Kč

Tribit XSound Plus 2

Tento reproduktor od značky Trbit nabízí výkon 30 W ve formě dvou 15W měničů. Máme zde tedy podobný výkon jako u reproduktoru od LAMAXu, který jsme si představili v předchozí kategorii. Oproti tomu zde ale máme několik hezkých změn a nejspíše i lepší zvuk.

repracky-do-dvou-tisic-v2-18-21-screenshot.webp

Celkově se jedná o reproduktor, který má opravdu hezký design. Je zploštělý se zaoblenými hranami, a hlavně má kovovou mřížku. Žádnou textilii zde nenajdete, díky čemuž tomu tento reproduktor pravděpodobně vydrží výrazně déle.

Reproduktoru nechybí základní certifikace IPX7, takže si ho můžete vzít do deště či ho krátkodobě namočit. Zespodu najdeme čtyři miniaturní gumové nožičky, které zajišťují, že reproduktor nebude klouzat po stole. Fungují opravdu dobře a k tomu i skvěle vypadají.

repracky-do-dvou-tisic-v2-16-18-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-16-41-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-18-13-screenshot.webp

Rovněž na reproduktoru najdeme silikonovou záplatu, která po otevření odhalí USB-C konektor pro nabíjení a 3,5mm Jack, takže reproduktor můžete drátově připojit k telefonu či počítači. Jen pozor, výrobce do balení nepřidal propojovací kabel. Ten si musíte dokoupit.

repracky-do-dvou-tisic-v2-16-54-screenshot.webp

Dále na reproduktoru najdeme okénko pro připevnění poutka, které jsme mohli vidět i u mnohých předchozích reproduktorů.

Ovládání reproduktoru pak najdeme, jako u jiných, na horní straně. Zde si povšimněte matného plastu, na kterém neulpívají jakékoli otisky prstů. K ovládání pak poslouží tlačítka zvýšení a snížení hlasitosti, pauzování a párování.

repracky-do-dvou-tisic-v2-17-13-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-17-27-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-20-42-screenshot.webp

Dokonce zde máme tři ekvalizační profily, které jsou zabudované přímo v reproduktoru. První profil posiluje basy. Když se podíváme na měření frekvenční odezvy, opravdu můžeme, v porovnání s klasickým režimem, který je v reproduktoru jako druhý, vidět výrazné navýšení nižších frekvencí.

repracky-do-dvou-tisic-v2-17-48-screenshot.webp

Do třetice reproduktor obsahuje profil pro poslouchání podcastů či audioknih. Ten značně potlačuje vyšší středy a výšky, aby bylo mluvené slovo srozumitelnější. Nicméně můžu říct, že klasický režim byl pro poslech podcastů a rozhovorů nejlepší. Speciální režim je až takový umělý a nelíbivý.

repracky-do-dvou-tisic-v2-18-0-screenshot.webp

Při poslouchechu ovšem dejte pozor na to, že tento reproduktor je směrový, takže pro dobrý hudební zážitek ho musíte nasměrovat na sebe.

Ukázka zvuku

Test klasické hudby na Tribit XSound Plus 2

Věřím, že tento styl hudby nebudete poslouchat někde na párty, ale chci na něm ukázat, jak zde máme, v porovnání s reproduktorem od LAMAXu, který jsme si představili v předchozí cenové kategorii, líbivější a čistší výšky. To potvrzuje i graf naměřené frekvenční odezvy.

repracky-do-dvou-tisic-v2-19-1-screenshot.webp

Ukázka zvuku

Test zvuku Tribit XSound Plus 2

Můžu s čistým svědomím konstatovat, že se mi zvuk reproduktoru opravdu líbí. Žádná ostrá V-čková charakteristika, ale jednoduše decentní a vyvážený zvuk. Za mě je toto skvělý repráček.

K reproduktoru máme dostupnou aplikaci od Tribit, ve které najdeme několik předpřipravených ekvalizačních profilů a rovněž i možnost vytvoření profilu svého. Rozdíl oproti levnějšímu modelu od Tribit je, že vytvořený ekvalizační profil můžeme uložit přímo do reproduktoru.

repracky-do-dvou-tisic-v2-20-0-screenshot.webp

Reproduktor také disponuje celkem slušnou výdrží, okolo 13-15 hodin s výchozím, basovějším profilem.

Pokud vám tedy jde o dobrou kvalitu zvuku a obstojnou přesnost, je tento reproduktor mým favoritem. Vyjde přibližně na 2000 Kč (80 euro), takže je dražší než předchozí reproduktory, ale myslím si, že to dostatečně kompenzuje výbavou, zvukem a zpracováním.

TRIBIT XSound Plus 2
TRIBIT XSound Plus 2

Nejvýhodnější reproduktor do 2 000 Kč

Intezze BRIQ

V podobné cenové kategorii, jako byl předchozí reproduktor, máme i Intezze BRIQ. Intezze je značka, se kterou už jsem se několikrát setkal, a to především u bezdrátových sluchátek. Konkrétně třeba jsou sluchátka s nádhernou kovovou krabičkou a hezkým zvukem, které jsem před pár lety rád doporučoval.

Videoukázka

Intezze CLIQ

Nedávno tato značka vytvořila i vlastní zajímavý Bluetooth reproduktor. Na jeho přední i zadní straně najdeme kovovou mřížku a musím říct, že mi reproduktor lehce připomíná .

repracky-do-dvou-tisic-v2-24-53-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-23-38-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-22-12-screenshot.webp

Když si ale tento reproduktor srovnáme s předchozím Tribitem, Intezze je výrazně větší s paradoxně nižším výkonem - jen 20 W oproti 30 W u Tribitu.

Ukázka zvuku

Test zvuku Intezze BRIQ

Při poslechu jsem si všimnl, že se jedná o silně směrový reproduktor, přestože mřížka na obou stranách naznačuje pravý opak. Intezze BRIQ jsem nicméně testoval i doma a celkově se mi zvuk líbí a vzhledem k cenovce je dobrý.

Co mě ale mrzí je, že při vyšších hlasitostech, někdy však už při 50% hlasitosti, vás v některých písničkách tahají za uši vyšší frekvence. Jsou příliš výrazné, což potvrzuje i graf naměřené frekvenční odezvy.

repracky-do-dvou-tisic-v2-24-9-screenshot.webp

Na to trochu trpěl i předchozí reproduktor Tribit, ale ne v takovéto míře.

Když se podíváme na výbavu, máme zde opět silikonovou záplatu, pod níž se skrývá 3,5mm Jack, slot pro microSD kartu a USB-C konektor pro nabíjení. Dostává se nám tedy o něco lepšího vybavení než u předchozího Tribitu.

Dále reproduktor nabízí, stejně jako Tribit, certifikaci IPX7 a rovněž možnost propojení dvou reproduktorů pro stereo audio.

repracky-do-dvou-tisic-v2-24-13-screenshot.webp

U tohoto reproduktoru jsem měl i možnost vyzkoušet, jelikož mi je výrobce propůjčil na testování. Takovéto stereo propojení opravdu zlepšuje zážitek. Určitě to není nutnost, reproduktor funguje dobře sám o sobě, ale se dvěma je to přeci jen lepší.

Intezze tento reproduktor vyrábí ve dvou variantách, které se liší pouze barvou loga. To můžete mít buď v růžové nebo šedé barvě. Osobně si myslím, že by zde naprosto dostačovala jen jedna varianta.

repracky-do-dvou-tisic-v2-25-2-screenshot.webp

Toto logo ale v sobě skrývá něco víc, a to bezdrátovou nabíječku. To je poměrně unikátní věc, díky které si můžete na reproduktor odložit svůj telefon a (pokud podporuje bezdrátové nabíjení) nechat ho dobíjet.

Přichází však jedno velké „ale“ – bezdrátové nabíjení funguje pouze tehdy, když je reproduktor zapojený do elektřiny. Nemůžete si ho tedy vzít jako powerbanku na výlety. Nicméně propustnost bezdrátového nabíjení je dobrá a můžete dobíjet až 15 W.

repracky-do-dvou-tisic-v2-25-51-screenshot.webp

To je vesměs vše, co reproduktor nabízí, takže se dostáváme k zhodnocení. Intezze BRIQ má velmi líbivý design, kovové mřížky jsou pěkné, a nabízí všechny základní funkce, které můžete potřebovat. Od ostatních se odlišuje zahrnutím bezdrátové nabíječky, avšak si myslím, že zbytečně dělá reproduktor větším.

Kdyby výrobce raději nabíječku vynechal, reproduktor by byl výrazně menší, a navíc i levnější. Momentálně stojí stejně jako předchozí Tribit, přičemž si troufnu říct, že právě Tribit zní lépe. Ve výsledku je celkem těžké se rozhodnout, ale má peněženka by spíše tíhla k předchozímu Tribitu.

Intezze BRIQ
Intezze BRIQ

Reproduktor s Qi nabíječkou

Edifier MP230

Abychom si ve výběru ukázali i něco netradiční, mám zde reproduktor od značky Edifier s označením MP320. Značku Edifier už dlouhou dobu pozoruji, protože dělají kvalitní reproduktory k počítačům a spoustu dalšího audio příslušenství za dobré ceny.

repracky-do-dvou-tisic-v2-27-35-screenshot.webp

Jak si sami můžete všimnout, reproduktor má silný retro nádech a stylově mi lehce připomíná reproduktory Marshall. Pro kýženou estetiku zde máme i tlačítka, která se neklikají dovnitř, ale dolů, takže než se dostaneme ke zvuku, podíváme se, co všechno vlastně tento reproduktor nabízí.

repracky-do-dvou-tisic-v2-27-52-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-29-44-screenshot.webprepracky-do-dvou-tisic-v2-28-7-screenshot.webp

K dispozici máme slot pro microSD kartu, 3,5mm Jack a také USB-C pro nabíjení. Na přední straně je poté spousta tlačítek, které poslouží pro všechny základní funkce.

Ukázka zvuku

Test zvuku Edifier MP230

Musím říct, že mi v hudbě z reproduktoru něco chybí. Vyšší tóny, respektive vyšší středy, nejsou až tak zřetelné, ale zvuk je jinak velmi hezký. Naměřená frekvenční odezva navíc ukazuje, že výšky zde nebudou tak štiplavé jako u předchozího Intezze či Tribit reproduktoru.

repracky-do-dvou-tisic-v2-29-22-screenshot.webp

Reproduktor MP320 také stojí velmi podobně jako předchozí reproduktory, vychází na 2000 Kč (80 euro). Má výdrž přibližně 20 hodin, spíše 17 hodin, pokud budete poslouchat při vyšší hlasitosti, a nabízí opravdu hezký design.

Dokážu si představit, že bych si ho klidně dal někam do pokoje. Vlastně na nic jiného ani není vhodný, protože kvůli svému designu není moc odolný a určitě bych nedoporučoval brát si ho ven.

repracky-do-dvou-tisic-v2-30-13-screenshot.webp

V takovém případě je to ale na druhou stranu celkem škoda, jelikož za stejnou cenu můžete sehnat lepší reproduktory se zapojením do zásuvky. Snažím si tedy představit, pro koho je vlastně tento reproduktor určen. Hezký design, líbivý zvuk, přestože má pár nedostatků, i cena za mě tak nějak odpovídá, ale kdyby byl o pár stovek levnější, byl by hned líbivější.

EDIFIER MP230
EDIFIER MP230

Krásný retro reproduktor

Nejlepší Bluetooth reproduktory
do 3 000 Kč

Marshall Willen

Značku Marshall mám velmi rád. Vyrábí nádherné reproduktory s parádním zvukem. Všechny reproduktory navíc mají šikovný joystick pro ovládání, který krásně pasuje do celkového designu. Jsou to zkrátka reproduktory, které mají duši a svůj vlastní designový směr, díky kterému je mám tak rád. 

repracky-nad-2000kc-v2-8-25-screenshot.webp

Konec konců, reproduktor Marshall Emberton, který jsem před třemi lety testoval, je dodnes mým hlavním Bluetooth reproduktorem. Teď se ale podíváme na jeho mladšího sourozence, Marshall Willen.

repracky-nad-2000kc-v2-6-12-screenshot.webp

Reproduktor je ze všech stran celý pogumovaný, takže nejen perfektně drží na stole, ale má rovněž vysokou odolnost, takže pády by mu neměly dělat problém. Rovněž se chlubí certifikací IP67, díky čemuž by reproduktor měl přežít i namočení či provoz v prašném prostředí.

Na zadní straně najdeme poutko, které je odepínací, takže si reproduktor můžete uchytit třeba na popruh u batohu. Reproduktor nabízí i poměrně dobrou výdrž, a to přibližně 13 hodin při běžné hlasitosti, avšak na úkor výkonu - ten zde máme pouze 10 W.

repracky-nad-2000kc-v2-6-7-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-6-39-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-6-31-screenshot.webp

Vzhledem k velikosti je ale výkon stále slušný, protože když si ho dáme vedle sebe spolu s JBL GO 3 či JBL GO 4, které jsme si uváděli v předchozích kategoriích, vidíme, že jsou jen nepatrně menší, přitom mají výkon pouze 4,2 W.

repracky-nad-2000kc-v2-7-0-screenshot.webp

Pro ovládání tu máme již zmíněný joystick. Jeho dlouhým stisknutím reproduktor zapnete, což vám následně potvrdí lehká zvuková signalizace. Jeho potáhnutím nahoru a dolů ovládáte hlasitost a táhnutím do stran ovládáte přehrávanou hudbu.

repracky-nad-2000kc-v2-7-18-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-7-57-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-7-36-screenshot.webp

Na horní straně pak máme ještě jedno tlačítko, a sice pro Bluetooth párování, a také velmi hezký ukazatel stavu baterie.

Ukázka zvuku

Test zvuku Marshall Willen

Když zhodnotím kvalitu zvuku, tak při testování byly někdy výšky nepříjemné a tahaly za uši. Jsou až příliš výrazné a chtělo by jich ubrat. Taky reproduktoru chybí ty mohutné, líbivé basy. Když se podíváme na naměřenou frekvenční odezvu, opravdu Marshallu basy kompletně chybí, a naopak jsou výrazné ony výšky.

repracky-nad-2000kc-v2-8-3-screenshot.webp

Tento reproduktor tedy vzhledem ke své kompaktnosti hraje zajímavě, ale není tím nejlepším, co Marshall nabízí. Pokud však sháníte malý formát a nevadí vám připlatit si za hezký design, budete s tímto reproduktorem určitě spokojení.

Marshall Willen
Marshall Willen

Stylový malý reproduktor

JBL Flip 6

Pokud vás netrápí velikost, určitě vás zaujme JBL Flip 6. Modely Flip jsou celkem populární a myslím si, že jsou oprávněně nejrozšířenějšími Bluetooth reproduktory vůbec.

repracky-nad-2000kc-v2-8-57-screenshot.webp

Vzhledově vypadá reproduktor opravdu dobře, a navíc, jak je u JBL zvykem, se prodává v několika barevných verzích, včetně bílé, modré, černé a maskáčové varianty. Dále zde máme decentní logo JBL a celý reproduktor je pokryt tkaninou, až na silikonový řádek s tlačítky.

Pro ovládání máme běžnou výbavu ve formě tlačítek pro ovládání hudby a funkci propojení vícero reproduktorů JBL Party Boost. Díky té můžete propojit dva JBL reproduktory pro stereo poslech. Spolu s tlačítky se nabízí i LED indikátor stavu baterie a USB-C konektor pro nabíjení.

repracky-nad-2000kc-v2-10-9-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-9-28-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-10-55-screenshot.webp

Podobně jako u jiných reproduktorů se nabízí otvor pro přivázání poutka, díky kterému si můžete reproduktor připevnit ke svému batohu.

Levá a pravá část reproduktoru je kompletně pogumovaná, takže kdyby vám náhodou reproduktor někdy spadnul, měl by to bez větší úhony přežit. To jde ruku v ruce s certifikací IP67, takže ani déšť či namočení není problémem.

repracky-nad-2000kc-v2-12-46-screenshot.webp

Bonusem je pak strohá aplikace, která umožňuje tvorbu vlastního ekvalizéru, přičemž ten se rovnou ukládá i do reproduktoru.

repracky-nad-2000kc-v2-10-42-screenshot.webp

Hlavní je ale přeci jen zvuk. Celkový výkon tohoto reproduktoru je 30 W, což zajišťuje 20W měnič pro nižší frekvence a 10W tweeter pro frekvence vyšší.

Ukázka zvuku

Test zvuku JBL Flip 6

Abych vám JBL Flip 6 zhodnotil, zvukově se jedná o zatím nejlepší reproduktor, který jsme si v celém tomto výběru uvedli. Vzhledem k cenovce se to ale dá pochopit, vyjde na 3000 Kč (120 euro), ale myslím si, že se jedná o dobrou investici.

repracky-nad-2000kc-v2-12-29-screenshot.webp

Basy jsou přesně dávkované v dobrém množstvím, není jich tolik jako u reproduktoru od Sony, a zároveň ostatní frekvence jsou vyvážené a přirozené. Co se výdrže týče, reproduktor nabízí okolo 12-13 hodin poslechu. To není moc, ale pro dvě, tři odpoledne venku to určitě postačí.

JBL Flip 6
JBL Flip 6

Reproduktor s nejlepším zvukem

Marshall Emberton 2

Opět se zde setkáváme se značkou Marshall. Tentokrát se jedná o model Emberton 2, jehož první generaci dodnes používám. Nová verze však přináší několik hezkých vylepšení, a to za téměř stejnou cenu.

repracky-nad-2000kc-v2-16-29-screenshot.webp

Velikostně je reproduktor na podobné úrovni jako předchozí JBL Flip 6. Oproti tomu ale stojí o přibližně 500 Kč (20 euro) více, takže jsem byl na začátku testování opravdu zvědavý, co přinese navíc.

repracky-nad-2000kc-v2-13-30-screenshot.webp

Samozřejmostí je zde joystick, který nalezneme na všech reproduktorech Marshall. Jeho dlouhým stisknutím se reproduktor zapne a následně ním můžeme upravovat hlasitost a přeskakovat písničky.

Vedle joysticku také najdeme pěkný indikátor stavu baterie a tlačítko pro Bluetooth párování.

repracky-nad-2000kc-v2-13-44-screenshot.webp

Pokud si zhodnotíme design, máme zde hezkou černou mřížku, která je doplněna o zlaté logo Marshall. Vzhled tohoto reproduktoru se mi opravdu líbí. Na zadní straně pak také nalezneme mřížku, ale jedná se o mono reproduktor, který hraje pouze z jedné strany.

repracky-nad-2000kc-v2-13-59-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-13-35-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-14-6-screenshot.webp

K reproduktoru máme k dispozici i celkem hezkou aplikaci, která ukazuje přesný stav baterie a nabízí výběr z předpřipravených ekvalizačních profilů.

Můžeme si zvolit typický Marshallovský profil, režim Push, který je basovější a není za mě moc dobrý, a do třetice režim Voice, který potlačuje basy a je určený pro poslech audioknih.

repracky-nad-2000kc-v2-14-37-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-16-3-screenshot.webp

Za mě je ale nejlepší výchozí profil, který si můžete poslechnout.

Ukázka zvuku

Test a porovnání zvuku Marshall Emberton 2

Po porovnání reproduktorů se mi zdá, že JBL Flip 6 má o něco detailnější zvuk, ale je to opravdu vyrovnaný souboj. Reproduktory zní hodně podobně, ale drobné nuance hrají ve prospěch Flip 6.

Ukázka zvuku

Porovnání Marshall Emberton 2 a JBL Flip 6

Rozhodně nechci na Marshall Emberton 2 zanevřít, protože oproti JBL má několik výhod, včetně výrazně lepší výdrže okolo 25 hodin – trojnásobek výdrže Flip 6. Marshall má také příjemně rozeznatelné stereo kanály.

repracky-nad-2000kc-v2-15-39-screenshot.webp

Dva měniče v reproduktoru jsou hezky oddělené, takže máte takový základní stereo poslech. Samozřejmě to ale nemá na to, když si pořídíte reproduktory dva a propojíte si je. Marshall také nabízí ten krásný design se zlatým logem, je celý pogumovaný, a zkrátka působí prémiověji, ale zvukově za JBL lehce zaostává.

Marshall Emberton II
Marshall Emberton II

Reproduktor s nejlepší výdrží

Nejlepší Bluetooth reproduktory 
do 5 000 Kč

Sony Ult Field 1

Začínáme s reproduktorem od Sony, a sice s modelem Ult Field 1. Sony je značka, která vyrábí spoustu různých produktů, včetně sluchátek a audio příslušenství, takže jsem byl celkem zvědavý, jak se jim tento reproduktor povedl.

repracky-nad-2000kc-v2-1-26-screenshot.webp

Jedná se o reproduktor tvaru klasického válce, přičemž levou a pravou stranu má pokrytou silikonem. To v praxi znamená, že když vám reproduktor náhodou z výšky několika metrů spadne, nemělo by se mu nic stát.

Hned tedy můžeme vidět, že tento reproduktor je dobře přizpůsoben pro venkovní použití.

repracky-nad-2000kc-v2-1-21-screenshot.webp

Pokud se podíváme na výbavu tlačítek, máme zde vše potřebné pro ovládání přehrávané hudby, tlačítko pro přijímání telefonátů a také pro zapnutí basového režimu. Ačkoliv zpravidla nehodnotím příslušenství v balení, musím tentokrát udělat výjimku – nabíjecí kabel je tu tak krátký, že je to skoro až k smíchu.

repracky-nad-2000kc-v2-0-35-screenshot.webp

Když si odkryjeme záplatu na reproduktoru, najdeme USB-C konektor pro nabíjení, a toť vše. Mnohé levnější reproduktory, které jsme si v tomto výběru uváděli, nabízí navíc třeba 3,5mm Jack či slot pro microSD kartu. Máme zde nicméně otvor pro přivázání poutka pro snazší přenášení reproduktoru, což se rozhodně hodí.

repracky-nad-2000kc-v2-1-53-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-19-10-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-18-56-screenshot.webp

Reproduktor samotný je jinak celý potažen tkaninou. Otázkou tedy je, jak dlouho takový materiál vydrží, ale působí celkem robustně. Dále reproduktor nabízí certifikaci IP67, takže třeba krátkodobé namočení by nemělo dělat jakékoli problémy.

Výrobce se dále chlubí speciálním efektem odhlučnění u mikrofonu, takže by zde mikrofon měl být opravdu dobrý, alespoň v kontrastu s levnými reproduktory, u kterých byla kvalita mikrofonů opravdu otřesná.

Test mikrofonu

Ukázka mikrofonu Sony Ult Field 1

Mikrofon opravdu špatný není, takže pokud je možnost telefonování z reproduktoru něco, co byste využili, rozhodně se jedná o plus. Přesuňme se však k tomu důležitému – kvalitě zvuku.

Ukázka zvuku

Test zvuku Sony Ult Field 1

Zvukově je to opravdu hodně příjemný reproduktor, přeci jen oněch 40 W výkonu dělá svou práci. Nezapomeňte však na to, že se jedná o směrový reproduktor, takže abyste měli dobrý poslechový zážitek, musíte ho mít namířený na sebe.

repracky-nad-2000kc-v2-2-15-screenshot.webp

U zvuku ale máme hodně V-čkovou charakteristiku, tedy mohutné, výrazné basy, které jsou zajištěny ultrabasovým režimem. Ten je totiž nastavený jako výchozí. Ostatní frekvence jsou ale celkem vyvážené a myslím si, že vzhledem k ceně 2500 Kč (100 euro), se jedná o dobrý reproduktor.

repracky-nad-2000kc-v2-4-3-screenshot.webp

Reproduktor má i svou aplikaci, ve které si můžete propojit reproduktory pro stereo zvuk a také nabízí výběr ekvalizačního profilu s možností tvorby svého, který se následně uloží do paměti reproduktoru.

repracky-nad-2000kc-v2-4-43-screenshot.webp

Za mě je toto rozhodně reproduktor s hezkým zvukem. Sice se nejedná o úplnou špičku, ke které se ještě dostaneme, ale opravdu patří mezi ty dobré kusy, které na trhu najdete. Bohužel ale nabízí poměrně nízkou výdrž, s ultrabasovým režimem se dostanete na 7 hodin přehrávání. Konkurence přeci jen v této oblasti zvládne více, takže Sony má co zlepšovat.

Sony Ult Field 1
Sony Ult Field 1

Výkonný venkovní reproduktor

Sonos Roam 2

Nyní zde máme reproduktor značky Sonos, na jehož testování jsem se těšil úplně nejvíc, protože má jednu specifickou funkci, která ho odlišuje od konkurence.

repracky-nad-2000kc-v2-17-44-screenshot.webp

Nejdříve se však zaměříme na design. U tohoto reproduktoru nemáme jakoukoli tkaninu, což je z hlediska odolnosti a výdrže skvělé, a místo ní je reproduktor pokryt plastovou mřížkou. Tvar reproduktoru je zajímavě hranol s trojúhelníkovou podstavou a zaoblenými rohy.

Když si porovnáme velikost s JBL Flip 6, který jsme si ukazovali v předchozí cenové kategorii, na délku jsou téměř totožné, ale velikost profilu hraje ve prospěch Sonosu.

repracky-nad-2000kc-v2-18-12-screenshot.webp

Na jedné z hran máme tlačítka pro zapnutí reproduktoru a párování, přičemž vedle nich nalezneme i nabíjecí USB-C konektor. Další tlačítka ale najdeme ze strany, a to pro ovládání písniček a hlasitosti.

Přídavkem je zde tlačítko se symbolem mikrofonu, tento reproduktor totiž podporuje i chytrého asistenta.

repracky-nad-2000kc-v2-18-26-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-18-2-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-18-32-screenshot.webp

Tato funkce mi ale nepřijde moc hodnotná, osobně asistenta využívám u produktů, které mám u sebe vždy snadno přístupné, tedy třeba na telefonu či chytrých hodinkách. Rozhodně je to však pěkná funkce, která může přijít vhod.

Z hlediska konstrukce se jedná o mono reproduktor s jedním tweeterem a jedním středobasovým měničem. Dále má reproduktor certifikaci IP67, takže je voděodolný stejně jako předchozí reproduktory. Co ale dále tento reproduktor odlišuje od ostatních je připojení skrze Wi-Fi.

repracky-nad-2000kc-v2-19-19-screenshot.webp

Možná si říkáte, k čemu byste něco takového využili? Reproduktory Sonos si totiž můžete libovolně propojovat mezi sebou. Reproduktory Sonos doma osobně používám spolu se Sonos soundbarem u televize, takže když si je propojím, může mi celým bytem hrát příjemná ambientní hudba.

repracky-nad-2000kc-v2-19-44-screenshot.webp

Určitě se ale nejedná o něco, co by každý potřeboval. Pokud neplánujete investovat do dalšího Sonos vybavení, tak je toto vlastně jen drahý Bluetooth reproduktor, který naplno nevyužijete.

Wi-Fi modul v reproduktoru ale přináší i další funkci, a sice přehrávání hudby skrze Apple AirPlay. To je funkce, která se bude hodit výhradně uživatelům Apple zařízení, ale skrze ni můžete přehrávat hudbu bez potřeby připojení přes Bluetooth.

Ukázka zvuku

Test zvuku Sonos Roam 2

Po delším testování, a to i doma, můžu říct, že tento Sonos reproduktor je na pomezí Marshall Embertonu a JBL Flip 6. Není tak basový jako JBL, ale na druhou stranu jsou středy a vyšší frekvence hodně podobné, Sonos mi však přijde věrohodnější. Nicméně, pokud chcete zábavný zvuk, určitě se vám bude více líbit Flip 6.

repracky-nad-2000kc-v2-21-36-screenshot.webp

Sonos tedy celkově hraje pěkně, ale myslím si, že mnohým z vás bude chybět výkon. Sami jste si mohli poslechnout, že i na 100% hlasitost reproduktor nemá takovou energii jako předchozí testované.

repracky-nad-2000kc-v2-20-12-screenshot.webp

Cenově tento reproduktor vyjde na 4400 Kč (180 euro), takže se jedná o větší investici, ale reproduktor přesto nenabízí úplně špičkový zvuk. Ani výdrž reproduktoru není jeho silnou stránkou, s využíváním Wi-Fi připojení vydrží okolo 10 hodin.

Pokud už některé ze Sonos reproduktorů máte a chcete přidat další pro prozvučení vašeho domova, tento je vytvořen pro vás. Pokud ale sháníte co nejlepší zvuk, dá se najít něco lepšího.

Sonos Roam 2
Sonos Roam 2

Reproduktor s Wi-Fi připojením

JBL Charge 5

Za stejnou cenu můžete od JBL mít reproduktor Charge 5. Jak jeho velikost na první pohled napoví, jedná se o něco úplně jiného kalibru - výkon 40 W jistě zajistí pořádný poslech.

repracky-nad-2000kc-v2-27-27-screenshot.webp

Samotný název také něco naznačuje. Konkrétně to, že tento reproduktor dokáže nabíjet další zařízení. Za silikonovou záplatou na straně reproduktoru se schovává USB-A konektor, skrze který si můžete třeba dobít telefon.

repracky-nad-2000kc-v2-23-47-screenshot.webp

Reproduktor tedy slouží i jako powerbanka, což je za mě hezká funkce, ale vzhledem k tomu, že reproduktor má pouze 7500mAh baterii, moc si toho nedobijete. Samotný reproduktor vydrží při vyšší hlasitosti 10-12 hodin provozu, takže zde ani není moc prostoru pro rozdávání.

Co se vzhledu týče, Charge 5 má značně podobný designový směr jako JBL Flip 6. Zapuštěné logo spolu s několika barevnými varianty je typickou záležitostí většiny reproduktorů od JBL.

repracky-nad-2000kc-v2-26-46-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-25-20-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-23-42-screenshot.webp

Dále zde máme různé prvky jako pogumované strany, které chrání reproduktor při pádu, gumové nožičky, aby reproduktor neklouzal, a také pasivní radiátory, které příjemně obohatí zvuk.

Nechybí ani certifikace IP67, takže jakékoli polití na párty není problémem, a tlačítka pro ovládání reproduktoru a hudby. Jediné, co mi chybí, je otvor pro poutko, které jsme u mnohých předchozích reproduktorů našli.

Ukázka zvuku

Test zvuku JBL Charge 5

Z hlediska zvuku vlastně nemám co reproduktoru vytknout, oproti ostatním testovaným vás zde zvuk bude nadmíru bavit.

repracky-nad-2000kc-v2-26-49-screenshot.webp

JBL Charge 5 má také aplikaci, ve které si můžete vytvořit vlastní ekvalizér, který se následně do reproduktoru uloží. Kdybyste tedy přeci jen množství bas chtěli snížit, můžete. Rovněž se nabízí funkce propojení vícero reproduktorů pro stereo zážitek.

Sečteno, podtrženo, JBL Charge 5 je opravdu hezký reproduktor s krásným zvukem, pěknými funkcemi, a dokonce je užitečnou powerbankou, která vám v nouzi může přijít vhod. Rozhodně už ale tento reproduktor není moc cestovní. Pokud vám tedy jde o lepší kompaktnost, a k tomu i dobrý zvuk, Flip 6 je za mě nepřekonaný.

JBL Charge 5
JBL Charge 5

Nejvýhodnější reproduktor

Nejvýkonnější Bluetooth reproduktor

Marshall Middleton

Na závěr našeho výběru zde máme reproduktor Marshall Middleton. Velikost tohoto reproduktoru je za mě maximální přijatelná, pokud stále chcete, aby byl v určité míře cestovní.

repracky-nad-2000kc-v2-32-31-screenshot.webp

Middleton opět přináší onen designový směr značky Marshall. Dekorativní zlaté prvky spolu s mřížkou, praktický ovládací joystick, celý reproduktor vypadá nádherně.

Když si ho ale zvážíme, dozvíme se, že jeho hmotnost je obrovských 1,8 kg. Jedná se tedy o dost těžký reproduktor, což by ale měl vynahradit výkonem.

repracky-nad-2000kc-v2-31-3-screenshot.webp

Pokud se podíváme na horní stranu, najdeme tlačítka pro změnu úrovně bas a také výšek. S tím se v tomto výběru setkáváme úplně poprvé a musím říct, že během mého testování to opravdu přišlo vhod.

Není neustále potřeba otevírat aplikaci, zvuk můžete hezky fyzicky upravovat rovnou na reproduktoru. Vedle pak najdeme i tlačítko pro Bluetooth párování a hezký LED indikátor stavu baterie.

repracky-nad-2000kc-v2-28-54-screenshot.webp

Tento reproduktor má už neskutečný výkon 60 W, tedy o 20 W více než nabízí JBL Charge 5. Podobně jako ten, i tento reproduktor má funkci powerbanky.

Na zadní straně najdete spolu s 3,5mm Jackem USB-C konektor, který umí pomalejší 5W nabíjení. Akorát oproti reproduktoru od JBL už je zde pouze poloviční baterie, okolo 3500 mAh, takže se opravdu jedná o funkci výhradně pro nouzové případy.

repracky-nad-2000kc-v2-29-41-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-31-23-screenshot.webprepracky-nad-2000kc-v2-30-12-screenshot.webp

Výdrž baterie během testování mi vyšla na přibližně 10 hodin provozu, což je vcelku obstojné, když si vezmeme, jak je baterie v tomto reproduktoru malá. V balení také naleznete poutko, které tedy není přidělané na pevno a můžete se sami rozhodnout, zda se vám hodí.

Ukázka zvuku

Test zvuku Marshall Middleton

Když jsem tento reproduktor měl na chatě, opravdu nebyl problém ozvučit celou zahradu, a ještě třeba pozvat sousedy, i když ani nemusí chodit k vám, protože tento reproduktor určitě uslyší až u sebe.

Má hlavně výhodu v tom, že díky vysokému výkonu dokáže vyprodukovat i hluboké frekvence, které menší reproduktory kvůli fyzickým omezením zkrátka vytvořit nedokážou. Písničkám to dodává takový šmrnc a neotřelost, kterou u malých reproduktorů nenajdete.

repracky-nad-2000kc-v2-31-48-screenshot.webp

Reproduktor má lehce pichlavé a výraznější výšky, takže osobně jsem využil ovládání na reproduktoru a jejich intenzitu snížil. Tento Marshall má vlastně velmi podobný zvuk jako Charge 5. Marshall má ale výhodu právě v širším dynamickém rozsahu a ony hluboké tóny opravdu tvoří značnou část hudebního zážitku.

Marshall má rovněž o oněch 20 W výkonu více, takže zvuk je o to hlasitější. Otázka je, zda to využijete. Designově jsou oba reproduktory úplně odlišné a faktem je, že Marshall je zkrátka výrazně méně přenosný. Pokud tedy budete vybírat mezi těmito dvěma, volba je čistě na vás, který se vám líbí více a které z funkcí oceníte.

Celkově vám ale mohu Marshall Middleton doporučit, avšak musíte počítat s vysokou cenovkou, a to okolo 5500 Kč (220 euro).

Marshall Middleton
Marshall Middleton

Nejvýkonnější reproduktor