Většina starších či znalejších čtenářů bude značku Creative znát z dob, kdy se ještě zabývala výrobou legendárních zvukových karet Sound Blaster a přenosných přehrávačů.
Ti mladší ji pak budou znát spíše jako výrobce konzumní elektroniky, jako jsou reproduktory nebo herní sluchátka. Dnes se podíváme na zub novým uzavřeným sluchátkům od tohoto výrobce, Creative Zen Hybrid SXFI.
Balení
Měkčí kartonový přebal obsahuje poměrně dost informací o funkcích aktivního potlačení hluku a o podpoře ovládací aplikace. Kromě výdrže baterie se toho ale moc dalšího o sluchátkách nedozvíme, není uveden ani typ či velikost měničů.
Obsah balení je sice strohý, ale obsahuje vše, co je k pohodlnému používání potřeba. Uvnitř přebalu je plastová vanička, ve které jsou obligátní sluchátka, nabíjecí USB-C kabel, 3,5mm Jack kabel délky 120 cm, velmi pěkně zpracovaný návod a textilní pytel pro přenášení sluchátek.
Design sluchátek
Kdyby se vám náhodou zdálo, že jste taková sluchátka už někde viděli, nejste daleko od pravdy. Po nedávno recenzovaných a designově distingovaných Marshall Major V tu máme Creative Zen Hybrid SXFI se spíše generickým vzhledem.
Jako sluchátka, která mají velmi podobný vzhled, si můžeme zmínit třeba a .
Přestože se jedná o poměrně levná sluchátka, za svůj design se rozhodně stydět nemusí.
Mušle mají pěkné vykrojení ve spodní části, které jim dodává trochu té dynamiky, a vidlice, které jsou ukotvené zhruba v polovině mušlí a mají o pár odstínů jinou barvu. Tato barva má nejspíše, navzdory plastové konstrukci, evokovat kov.
Náušníky jsou ze syntetické kůže a mají rozměry 60 x 35 mm s hloubkou zhruba 15 mm. Poskytují přiměřené pohodlí, ale dovedl bych si je představit přece jen o trochu měkčí.
Kvůli rozměrům se nejedná ani o čistokrevné On-Ear sluchátka, ani o Over-Ear sluchátka. Na uších sedí, ale ne úplně celé.
Hlavový most je také plastový a polstrování má jen v místě, kde doléhá na hlavu, nikoli po celé své délce.
Polstrování je, stejně jako v případě náušníků, dostatečně měkké, ale mohlo by být ještě o trošku měkčí. Jsem za něj ale přesto rád.
Kloub, který spojuje hlavový most s mušlemi, se dokáže otáčet směrem dovnitř a malý kousek ven. To znamená, že pokud si stáhnete sluchátka na krk, měkčené mušle budou směřovat dolů. Kloub rovněž poskytuje možnost sluchátka složit ve stejném stylu, jako to mělo například Sony.
Na levé mušli je poté umístěný nabíjecí USB-C konektor a malá LED, která upozorňuje na vybitou a nabíjející se baterii.
Na pravé mušli je kontrastem poměrně rušno. Za uchem je kolébka hlasitosti, pod ním zapínací tlačítko, stavová LED, 3,5mm Jack, hlavní mikrofon, tlačítko ANC se svou vlastní stavovou LED a na konec samostatné tlačítko funkce SuperFXi neboli SXFI.
Zpracování sluchátek
Co si budeme povídat, spousta levných sluchátek jsou prostě jen plastové výlisky a další plastové díly. Sluchátka od Creative nejsou v tomto případě jakoukoli výjimkou. S výjimkou v podobě kovového pásku v hlavovém mostu a také funkčního prvku kloubu jsou celá z plastu.
Systém aretace vysunutých vidlí se zdá být robustní a nastavování doprovází hlasité kliknutí. Samotná aretace je dostatečně silná, aby se vám na hlavě sluchátka nenastavovala sama.
Co mě dost potěšilo, je kovový komponent v kloubu. I když je vše ostatní z plastu, nemělo by se stát, že se po prvních pár použitích kloub rozpadne na kousky.
Menší výhradu mám ale k tlačítkům. Ta jsou uložená spíše na volno, a sice nerachtají, ale hýbou se pod prsty.
Také nemají zrovna moc dobré hmatové odlišení, což by zrovna pro ovládání, když má člověk sluchátka na uších, nebylo úplně od věci.
Dodatečně ještě umístění tlačítka ANC. To je přesně v místě, kam dopadá druhá mušle, takže se mi neustále stávalo, že jsem si tuto funkci neúmyslně přepínal.
Použité plasty jsou, lehce podle očekávání, poměrně levné a lehce se poškrábou. Což je problém hlavně mušlí, které jsou vypouklé, a tedy škrábance docela přitahují. Na omak se jedná o povrch s velmi jemnou hrubostí a značně na něm ulpívají otisky.
Mile mě ale překvapil kloub. Je pevný ve všech směrech a nedostanete z něj ani nejmenší zaskřípání.
Na vidlicích mě také potěšil detail v gumových dopadech, takže když se mušle o dopad zapře, nevydá onen hrozný plastový zvuk.
Sluchátka jsou také poměrně lehká a s 268 gramy vám jejich váha ani při delším poslechu nebude vadit.
I když mají sluchátka několik bodů, na kterých by se dalo zapracovat, je dobré brát v potaz i jejich nižší cenu, která zpracování a použité materiály do značné míry ovlivňuje.
Výbava a hardware
Výbava toho zahrnuje až překvapivě mnoho. Creative Hybrid Zen SXFI jsou vybavené 40mm dynamickými měniči s neodymovými magnety, podporují Bluetooth 5.3 a také aktivní potlačení hluku (ANC) v celém rozsahu.
Umí tedy nejen klasické odhlučnění, ale také transparentní a adaptivní mód.
Díky přítomnosti novější verze Bluetooth nabízí sluchátka i Multipoint připojení, a není tedy problém propojit je například s počítačem a telefonem naráz. Li-on Baterie, o které si řekneme v samostatné kapitole, má kapacitu 500 mAh.
Zamrzí ale omezená podpora kodeků, a to pouze SBC a AAC. Alespoň kodek LDAC nebo apt-X by se hodil.
Někomu by také mohlo vadit, že sluchátka nemají jakoukoli certifikaci odolnosti, a to ani proti stříkající vodě či prachu. Bohužel také nemají senzor přiblížení, který by automaticky pozastavil hrající hudbu.
Kvalita zvuku
Kvalita reprodukce zvuku je za mě u sluchátek zcela zásadní. A přiznám se, že i když má Creative víc než dost zkušeností za několik desítek let výroby nejen obyčejné konzumní elektroniky, ale také zvukových čipů, karet a dalšího příslušenství, několik let jsem o nich téměř nic neslyšel. Moje očekávání byla tedy poměrně nízká.
Creative Zen Hybrid SXFI nepřichází s ničím inovativním, což v cenové kategorii kolem 100$ nejspíše ani moc nejde nebo by to bylo na úkor funkcí či materiálu. Co sluchátkům ale opravdu jde, je přirozený zvuk, který mě na první dobrou dokázal přesvědčit, abych se sluchátkům přeci jen věnoval a sepsal na ně recenzi.
Přirozenost zvuku je největší předností celých Zen Hybrid SXFI. A to je u levnějšího uzavřeného modelu co říct, protože s tím bojují i mnohá dražší sluchátka.
Technická stránka věci je už ale spíše podle očekávání a nejedná se o žádný etalon. Detailů není moc a basů je spíš víc, než aby se jednalo o transparentní zvuk. Ale to ani cílem takoýchto sluchátek není.
Cílovou skupinou jsou uživatelé, kteří chtějí něco na hraní i poslech hudby, co je bezdrátové a nechtějí IEM nebo TWS sluchátka. Modernější naladění s příjemným hutnějším zvukem v nižších středech je fajn a sluchátkům vyloženě sedí.
Podání prostoru je spíše levopravé, hloubku nebo výšku tady nehledejte. Ani stereo separace není zrovna nejlepší. Sluchátka hrají spíše uprostřed hlavy nežli na okrajích. Z části za to můžou výšky, které jsou zhruba po 4000 Hz lehce upozaděné, takže jich není tolik. Ale to vše se schovává za skvělou tonalitu a příjemném podání zvuku.
Basy
Velký objem basů je jedním z neduhů spousty levných sluchátek, protože čím víc to tlačí od spodu, tím lépe, ne? Bohudík jsem si takovým obdobím také kdysi prošel, takže s jistotou mohu říct, že ve většině případů to neplatí.
Creative překvapivě vsadila na lineární průběh basů, takže i když si pustíte nabasované elektro od Ummet Ozcan, neupadnou vám uši. Subbasy umí sluchátka zahrát až do těch nejnižších frekvencí, a tedy lze s jistotou říct, že si poslech i takové hudby budete dost užívat.
Vyšší basy okolo 100 Hz jsou naopak trochu posílené, takže si na své přijdou i příznivci výrazného kopáku u rocku a metalu. Sluchátka nejsou úplně pro bass-heady, nicméně si myslím, že ani ti si nebudou vyloženě stěžovat.
Drivery jsou v této cenové relaci uspokojivě schopné a přináší dostatečný objem i kvalitu, což dokážu náležitě ocenit.
Středy
Středy mají od 200 Hz menší pokles v řádech decibelů oproti ideálnímu průběhu a jsou tak spíše na pozadí. Ten rozdíl však není tak značný, jak by se mohlo zdát.
Některé akustické nástroje trochu ztrácí teplotu a v přednesu jsou chladnější, což platí i pro mužské vokály.
Nicméně díky tomu, že i středy jsou poměrně lineární, bez větších deviací ve frekvenční odezvě, vše zní přirozeně. Chris Cornell, s jeho neuvěřitelným hlasovým rozsahem, zní v Soundgarden stále jako hlavní hvězda, na kterou jste celý večer čekali, až přijde.
Klávesy zní o trochu přirozeněji, vyšší středy jsou totiž o pár decibelů posílené, takže ani ženské vokály nejsou ochuzené o svůj přirozený projev v případě Joni Mitchell.
Výšky
Výšky jsou jedinou částí sluchátek, kde se dá uvažovat o nějaké kritice. Kolem 4000 Hz je frekvenční odezva o několik decibelů snížená, a to až na hranici 16 000 Hz. Není to sice až tak problematické, ubírá to ale na provzdušněnosti zvuku.
Činely u bicích nejsou tak ostré a ani žesťové nebo některé smyčcové nástroje nevynikají tak, jak by si zasloužily. Zvuk je však poklidný a za žádných okolností vás ostré výšky nezvednou ze židle. Nic pichlavého ani výrazného zde není.
Naštěstí to ale neznamená, že výšky nejsou přítomné vůbec, jen jich není tolik. Průběh výšek je od přibližně 2500 Hz stále poměrně vyrovnaný a přináší dostatečné rozlišení a přirozenou tonalitu. Nástroje jen nejsou tak projasněné, jsou ale stále dobře slyšet.
Umístění jednotlivých nástrojů je ale i kvůli tomuto naladění dosti problematické. Ale na druhou stranu, kdo si bude kupovat takováto sluchátka pro poslechu jazzu nebo velkých hudebních těles.
Creative mě opravdu příjemně překvapil, když zvolil tuning sluchátek, ve kterém vlastně není nic, co by skutečně stálo za větší kritiku, a to i pohledem náročnějšího posluchače. Projev je vyrovnaný, lehce temnějšího charakteru a spíše naladěný do klidu.
To může být pro spoustu uživatelů velké plus. Nejsou to super univerzální sluchátka na všechno, ale ani k tomu nemají zase až tak daleko. Pohledem na cenu musím uznat, že zatím jsou mým osobní etalonem náhlavních sluchátek v ceně kolem 2500 Kč.
Co se týče rozdílu mezi drátovým a bezdrátovým přehráváním hudby, nezaznamenal jsem téměř jakýkoli rozdíl v kvalitě. Skrze oba způsoby hrají sluchátka na hranici toho, co dokáží.
Měl bych ale k drátovému připojení dvě přípomínky. První je kabel, který je dost tuhý a nepoddajný, to je však jen drobnost. Jedná se o klasický oboustranný 3,5mm Jack, takže není problém jej vyměnit.
Tou druhou připomínkou je, že po připojení sluchátek kabelem přijdete o veškeré funkce, které sluchátka, kromě přehrávání hudby, nabízí. Celé ANC, SXFI a ovládání hlasitosti.
Není to nic neobyvklého, ale bylo by fajn, kdyby na tom výrobce zapracoval. Přece jen ne vždy je možné poslouchat bezdrátově. A pokud byste si chtěli sluchátka dobíjet při poslouchání, máte bohužel také smůlu.
Mikrofon a volání
Creative vybavil sluchátka pěti mikrofony, které se starají o ANC a také o přenos hlasu při volání či hraní.
Kvalita hlasu je při hovoru vcelku průměrná a není moc odlišná od konkurentů. To znamená, že je dostatečně rozumět jednotlivým slovům, a i když jim chybí čistota drátových mikrofonů, je to pro běžné volání nebo hraní her s připojením přes Discord dostatečné.
Co se týče volání v hlučném prostředí, například ve městě nebo v kavárně, zde už se projevují už nějaké ty neduhy. Zvuk je většinou na začátku hovoru trochu ustřižený, když se zapínají odhlučňovací algoritmy.
Zvuky na pozadí se poté z větší části ztiší, hlas dostane trochu horší rozlišení a znatelně se zvýší komprese. Stále je ale slyšet, co člověk říká, takže zde odejde Zen Hybrid SXFI s dobrou známkou.
Technologie SXFI
Creative je natolik pyšný na svou technologii SuperXFi, že jí dokonce na sluchátkách přiřadil samostatné tlačítk. Jedná se o funkci, která by měla imitovat prostor a posluchače “přenést” do dění na koncertě či dovnitř domácího poslechového studia.
Přiznám se, že jsem asi ten poslední, koho by taková věc zajímala a zatím jsem neslyšel jakákoli sluchátka, která by hrála lépe se zapnutím nějakého prostorového vylepšení.
Po pár hodinách testování SXFI musím ale uznat jednu věc, nezní to tak špatně, jak jsem očekával. Po zapnutí SXFI se člověk prostě musí přenést přes to, že se jedná o umělý efekt, který má své mouchy.
Zvuk je od posluchače vzdálený a má silný efekt ozvěny. To však platí jen do chvíle, než si člověk uvědomí, že takto podobně nahrávka z koncertu nebo nějakého domácího systému skutečně zní.
Například Forget-me-not od Floexe opravdu zní prostorověji, jak kdyby hrál někde před vámi na pódiu. Podobný výsledek jsem pozoroval i v případě Kaspar Melichar a jejich úvodní skladbou Závrať. Opět se scéna zvětší a zvuk se přenese do velké, spíše prázdné, haly.
Na druhou stranu jsem ale našel hudbu, kterou tento efekt spíše rozsype. Led Zeppelin s remasterem How many more times zní, jako byste poslouchali nahrávku z mikrofonu, který je umístěný uprostřed vašeho obývacího pokoje. Prostor sice skutečně přibyl, ale kvalita za moc nestojí.
Celkově vzato musím uznat, že po pár hodinách mě Creative SXFI docela přesvědčilo o tom, že ne vždy musí takovéto funkce být úplně strašné a k některým skladbám se mohou hodit.
Aktivní potlačení hluku
Aktivní odhlučnění je dnes už téměř nedílnou součástí všech bezdrátových sluchátek. Creative Zen Hybrid SXFI v tomto ohledu samozřejmě nejsou výjimkou. Sluchátka nabízí tři režimy – klasické ANC, hybridní ANC a transparentní mód, který je nazýván jako "ambientní".
Možnosti nastavení jsou sice trochu strohé, ale pro většinu uživatelů naprosto dostačující. Pro klasické ANC a transparentní mód jsou k dispozici posuvníky, kterými lze měnit jejich intenzitu.
ANC jako takové není úplně nejsilnější a do sluchátek přeci jen propustí poměrně dost zvuků, a to už od nižších středů. Nízké frekvence, jako je například motor autobusu, ale dokáže odstranit dobře.
Kancelářský ruch a mluvení lidí už se sluchátkům nedaří odstranit tak dobře. Avšak i ty trochu stáhne na hlasitosti a nejsou zdaleka tak zřetelné.
Transparentní mód má překvapivě přirozený projev. Na nejvyšší nastavení sice trochu šumí, ale není to nic hrozného. Jeho účinnost je však poměrně omezená a jsou slyšet jen některé vyšší středy a něco málo výšek. Rozhodně nenastává pocit, že snad sluchátka nemáte na uších.
Zvuky okolí jsou jakýsi zastřené a občas jsem se musel podívat do aplikace, zda je transparentní mód vůbec zapnutý. Při mluvení s kolegou bude tedy asi lepší sluchátka si sundat, protože jinak toho moc neuslyšíte.
Tlačítkem na sluchátkách samotných je pak možné mezi jednotlivými režimy přepínat a příjemný hlas vám prozradí, který mód je právě aktivní.
Aplikace Creative a SXFI
Ovládací aplikace s názvem Creative, která je dostupná na Google Play i App Store, je vlastně docela základní.
Umožňuje nastavení vlastního ekvalizéru, ale ono nastavení se ovládá docela zvláštně. Má totiž dva pevné body, se kterými lze hýbat pomocí dvou posuvníků s názvy “Bass” a “Treble”. Zbytek si musíte tak nějak odhadnout sami.
K dispozici je také naprosto šílený výběr přednastavených profilů od hudebních, jako je pro klasickou hudbu, rock a jazz, až po herní profily pro Apex Legends, The Witcher, Cyberpunk 2077, Escape from Tarkov a mnoho dalších.
Creative se opravdu nežinýruje a přináší dohromady 43 přednastavených profilů. Pokud by vám ani to nestačilo, každý profil se dá ještě ručně upravit. Chybí mi ale tlačítko pro narovnání frekvenční křivky, to je pak trochu ukryté mezi profily pod názvem “flat”.
Nastavení ANC, tedy aktivního odhlučnění, je příjemně jednoduché, ale dostačující. K dispozici jsou 4 volby – Aktivní a adaptivní odhlučnění, transparentní mód a nakonec vypnuto. U transparentního módu i ANC se dá nastavit intenzita.
Další položkou v aplikaci je nastavení funkce SXFI. Zde však nevím, co Creative vede k tomu, aby vás po kliknutí na ikonu SXFI, přesměrovali na samostatnou aplikaci s příšerným názevem SXFI App: Magic of Super X-Fi.
Do aplikace je dokonce nutné se přihlásit, alespoň je ale možností využít Google nebo Facebook účet. Jediné nastavení, které v této aplikaci najdete, je vyfocení vašeho obličeje, hlavy a uší. Jinak se jedná pouze o přehrávač hudby, který pravděpodobně nebudete ani používat.
Samostatná aplikace mi vůbec nedává smysl, když by se vše dalo krásně sjednotit do jedné. Nutnost přihlášení mi také není zrovna po chuti.
Neduhem používání aplikace Creative také bylo neustálé padání a velmi dlouhé připojování ke sluchátkům, a to i v případě, že už byly připojené, a dokonce z nich hrála hudba. Aplikaci někdy opětovné připojení trvá i minutu, což je opravdu příliš dlouho. Je ale možné, že se jedná o neduh na OnePlus 12 s Android 14.
Baterie a výdrž
Výdrž sluchátek se čím dál více prodlužuje a dnes není problém najít sluchátka, která mají výdrž na jedno nabití výrazně nad 100 hodin, například nedávno testované Marshall Major V.
Creative uvádí, že by sluchátka měla vydržet až 70 hodin, bez upřesnění nastavení ANC, SXFI nebo Multipoint připojení. Dá se však předpokládat, že všechny tyto funkce musí být vypnuté.
Po zapnutí sluchátek ráno v práci, jsem poslouchal až do pozdnějších odpoledních hodin a ve výsledku jsem poslouchal přibližně 8,5 hodiny. ANC i SXFI byly vypnuté a sluchátka byla připojené jen k jednomu zařízení, z baterie mi za tu dobu ubylo 20 %.
Toto tempo pokračovalo další dny velmi podobně. Nakonec jsem se na proklamovaných 70 hodin nedostal a skončil jsem na 60 hodinách. To ale stále není špatné a na nabíjení sluchátek nebudete muset myslet nijak často.
Po zapnutí ANC a používání sluchátek ve stejném stylu se výdrž samozřejmě znatelně snížila, a to na 30 hodin. To už není kdovíjak skvělá hodnota, nicméně i tak bude většina lidí sluchátka dobíjet tak jednou za týden, což je stále dobré.
Používání v praxi
Creative Zen hybrid SXFI se mi za celou dobu používání a testování osvědčila. Měl jsem pouze naprosté minimum problémů či nedodělků, byť se vždycky něco málo najde.
Prvním negativem je aplikace na telefon, která funguje, jak se jí zrovna zachce, když zrovna 3x za sebou nespadne.
Druhým bodem je rozhodně ergonomie. Umístění všech tří tlačítek, a ještě kolébky hlasitosti, na jednu mušli mi i po dokončení testování připadá trochu zmatené.
Daleko raději bych viděl třeba ANC a SXFI přesunuté na druhou mušli. Tlačítka navíc nejsou zrovna dobře oddělená od povrchu nějakým výraznějším tvarem, takže nahmatání poslepu není nejlepší.
Třetím menším negativem je, jako obvykle u sluchátek tohoto typu, pohodlí. Náušníky jsou sice docela měkké, ale trápí je rozměry menší, než je průměrné ucho. Z části tedy sedí na ušním boltci a po pár hodinách začnou být docela nepohodlná.
To ale platí jen v případě, že se sluchátky chcete trávit opravdu hodně času. S tím se trochu pojí i velmi dobrá stabilita na hlavě, sluchátka se nehnou ani o centimetr, a to ani při poměrně divokém pohybu.
Při přepínání mezi dvěma zařízeními jsem neměl jakékoli problémy a sluchátka se mi nikdy sama neodpojovala. Vše pracovalo vlastně bez jakýchkoliv problémů.
Závěrečné zhodnocení
Jsem opravdu rád, že se mi do rukou dostal nějaký výrobek od Creative. Nezřídka se totiž stává, že někdo se slavnou minulostí zaspí a jeho konkurenceschopnost či technické know-how je ztracené. V Creative mají ale všechno tohle vyřešené a dlouholetý výrobce zvukových karet prostě ví, jak udělat dobře hrající sluchátka.
Z negativ bych mohl pár věcí vypíchnout, ale nic nepřebije kladné stránky sluchátek.
V prvé řadě to je rozdělená aplikace na nestabilní Creative a samostatnou SXFI s nutností přihlášení. Dále to pro někoho jistě bude konstrukce, která je přesně na hraně velikosti sluchátek na uši a přes uši. Pohodlí pak závisí na každém, jak je schopný takový tvar tolerovat.
To, že po připojení 3,5mm audio kabelu nelze využívat jakékoli funkce, protože se vypne interní DPS, je poměrně mrzuté. Stejně jako to, že sluchátka nelze používat při nabíjení.
Posledním bodem je pak ergonomie tlačítek. Všechna jsou nacpaná na jedné mušli a mohla by mít lepší hmatové odlišení a usazení v těle. Docela mě ale mrzí, že sluchátka nabízí jen kodeky AAC a SBC, byť by to moc velký rozdíl neudělalo, další kodeky by byly fajn.
Kvalita ANC je spíše plusem, protože funguje podle očekávání, nicméně jeho účinnost je jen velmi průměrná, i když to při ceně kolem 2500 Kč není nic překvapivého.
Konstrukčně mi sluchátka připadají naprosto v pořádku. Plastová konstrukce a pevný kloub jsou předpokladem pro alespoň několik let života.
Ale co je na Creative Zen Hybrid SXFI nejlepší, je prostě a jednoduše zvuk. Je vyrovnaný, dostatečně jasný, se šťávou odspodu a s dobrým rozlišením. Netlačí na pilu, a i když se to na první poslech nemusí zdát, přináší fajn tonalitu, za kterou by nemusela stydět i dražší sluchátka.
Sluchátka tedy můžu s klidným svědomím doporučit všem, kteří chtějí dobrý zvuk, a to i při cvičení nebo cestách městem. Alternativou mohou být několikrát zmíněné Marshall Major V, která jsou ale o podstatný kus dražší, a volba je tedy pro mě jasná.
Jen si dejte při nákupu pozor, aby název modelu odpovídal do písmene přesně. Creative totiž vyrábí spoustu různých modelů, které se názvem liší jen minimálně, takže je docela snadné je zaměnit.
Výhody
- Skvělý zvuk
- Povedené ANC
- Slušná výdrž na nabití
- Multipoint připojení
- Překvapivé SXFI
Nevýhody
- Rozdělená a nestabilní aplikace
- Ergonomie tlačítek
- Pro někoho pohodlí
- Připojení audio kabelu deaktivuje všechny funkce
- Nemožnost poslechu při nabíjení
- Podpora pouze AAC a SBC kodeku