OnePlus Watch 2R – Vynikající chytré hodinky? (Recenze)

Mirek DvořákMirek Dvořák
Mirek | Publikace 20.9.2024

Čínský výrobce elektroniky OnePlus za poslední rok výrazně rozšířil svou nabídku. Kromě telefonů a tabletů začal více šlapat také do segmentu chytrých hodinek, když nejprve představil model zvaný Watch 2 a později repertoár rozšířil ještě o Watch 2R. 

Právě ty lákají na zajímavé parametry, nízkou hmotnost i elegantní design. My jsme si je půjčili na měsíční testování a v této recenzi vám představíme naše zjištění. 

Design
8,1/10
Hardware
7,2/10
Měření zdraví
4/10
Funkce
7,5/10
Výdrž
8,2/10

Design, který zaujme 

První pozitivní věc, která na OnePlus Watch 2R zaujme, je prvotřídní design. Jsou to zkrátka a dobře propracované hodinky, které si můžete bez obav vzít jak na sport, tak i kamkoliv do společnosti. 

Vyrábí se ve dvou barevných provedení – Gunmetal Grey a Forest Green, přičemž první zmiňovaná je vybavena černým hliníkovým tělem a černým silikonovým řemínkem. Druhá, kterou jsme si ostatně na testování vybrali my, má hliníkové tělo kovové barvy a zelený řemínek také vyrobený ze silikonu

oneplus-watch-2r-16-15-screenshot.webp

Po boku hodinek jsou pak dvě tlačítka, jejichž funkcím se budeme věnovat více v další části článku. Nejedná se o korunky, které by, třeba jako v případě Apple Watch Ultra, zvládly například scrollovat jejich otáčením, ale jedná se čistě o tlačítka jako taková. 

Zajímavá je také dvoubarevná luneta, která svým vzhledem připomíná lunetu klasických chronometrů, jaké dělá například Rolex a další známé značky. Ta je designově opravdu povedená a hodinky tak působí luxusním dojmem. 

oneplus-watch-2r-7-54-screenshot.webp

Na druhou stranu v případě varianty Forest Green je trochu problematické, že zelený půlkruh lunety je barevně sladěný s barvou řemínku. Kdybyste výhledově chtěli vyměnit originální řemínek za nový, nejspíše se vám nepodaří chytit barevný odstín lunety. 

Jelikož ale mají hodinky jen naprosto minimální rámeček okolo displeje, luneta a vámi zvolený ciferník na sebe hezky navazují a přechod je ničím nerušený. 

oneplus-watch-2r-0-50-screenshot.webp

Konstrukce pro mohutná zápěstí

OnePlus Watch 2R se mohou pochlubit kulatým AMOLED displejem s průměrem ciferníku 47 mm, což na první pohled indikuje, že se jedná o hodinky jako stvořené pro mohutná zápěstí. Pro srovnání – přesně takový průměr ciferníku mají třeba nedávno recenzované Galaxy Watch Ultra a zpočátku to byl dost nezvyk. 

Navíc se tyto hodinky dělají jen v jediné velikosti a ať si vyberete kteroukoliv barevnou variantu, stále bude mít stejné rozměry. Lidé s menším zápěstím si tak buď budou muset zvyknout, nebo sáhnout po jiných hodinkách. 

oneplus-watch-2r-1-45-screenshot.webp

Dojem mohutných hodinek ještě podtrhuje silikonový řemínek, který je až možná nezvykle dlouhý a opravdu tak hodinky vydá na ruku snad každý. Spíš naopak to může být lehce šok, pokud si hodinky objedná někdo s menším zápěstím. 

Jakmile jsem si na mohutnou konstrukci zvykl, vůbec mi to zvláštní nepřišlo – a naopak musím ocenit, že veškeré notifikace i biometriky jsou dobře čitelné a v případě nutnosti se na hodinkách dá i něco málo napsat na klávesnici a odpovědět například na zprávu. 

oneplus-watch-2r-6-44-screenshot.webp

Co mě ale na první pohled lehce zarazilo je, že ačkoliv se hodinky nabíjí díky kolébce, kvůli řemínku defaultně směřujícímu dolů je nedokážete postavit na rovný povrch displejem nahoru. Nabíjení tak působí lehce nedotaženým dojmem. 

oneplus-watch-2r-3-4-screenshot.webponeplus-watch-2r-2-16-screenshot.webp

Celkově se ale jedná o designově velmi povedené hodinky, které díky mohutné a lesklé hliníkové konstrukci působí určitě dražším dojmem, než kolik ve skutečnosti stojí. 

První spuštění a (zbytečná) aplikace 

Hned po rozbalení jsem hodinky spustil. Ke správnému používání je zapotřebí stažení aplikace OHealth. Jakmile se hodinky spárují s telefonem, vše je připraveno k používání. Celý proces je velmi jednoduchý. 

Po prvním stisknutí horního tlačítka se mi spustil užitečný průvodce používáním, který hned prozradil, že toho hodinky zvládají docela dost – například podržením horního tlačítka spustíte Google Asistenta, dvojklikem se dostanete na nedávno používané aplikace a zmáčknutí pětkrát znamená zahájení SOS hovoru. 

Hodí se rovněž podotknout, že hodinky nenabízí možnost nastavení do češtiny. Aplikace v češtině samozřejmě je, ale na hodinkách s budete muset smířit s angličtinou nebo jiným světovým jazykem. Když si však stažený Gboard nastavíte do češtiny, budete moci na zprávy odpovídat v mateřském jazyce. 

oneplus-watch-2r-4-25-screenshot-1.webponeplus-watch-2r-google-asistent-v.webp

Pokud vám ale defaultní nastavení nevyhovuje, můžete si jednotlivá tlačítka upravit zcela podle sebe. 

Pozastavit se však musím nad aplikací OHealth, což je vlastní aplikace OnePlus. Je rozdělena do tří sekcí, a sice: 

  • Zdraví – monitoruje počet kroků, tep, kalorie a poskytuje základní přehled
  • Fitness – zobrazuje vaše předchozí aktivity
  • Zařízení – umožňuje výběr ciferníků nebo dlaždic zobrazovaných na hodinkách

Upřímně řečeno, pokud jde o zdravotní ukazatele, veškerá potřebná data najdete přímo na hodinkách a není proto příliš důvodů k využití aplikace, která neukazuje nic extra navíc. Přímo na hodinkách si můžete například zobrazit již absolvované aktivity a jejich metriky (a to až týden dozadu), takže se v ledasčem opravdu obejdete bez aplikace.

Problém však nastal ve chvíli, kdy jsem chtěl například vědět, kolik kilometrů jsem nachodil včera. Jak aplikace, tak samotné hodinky totiž podávají pouze info o tom, kolik to bylo kroků. A to se mi zdá jako nedostatečné, vzhledem k tomu, že kroky naměřené aktuální den rovnou převádí i na kilometry. 

oneplus-watch-2r-5-2-screenshot-1.webponeplus-watch-2r-5-7-screenshot-1.webponeplus-watch-2r.webp

Když se k tomu ještě přidá fakt, že pro monitoring sportovních aktivit používám aplikaci Strava, OHealth jako takový byl k ničemu, protože ciferníky jsem po úvodním nastavení již měnit nepotřeboval a žádné další zajímavé metriky aplikace nenabízí. 

Přímo v hodinkách je rovněž k dispozici 19 ciferníků a subjektivně musím říct, že to jsou ty nejhezčí ciferníky, které nabízí samotná aplikace. Mezi přednastavenými ciferníky jsou zástupci z každé kategorie a vyberou si tak jak zastánci pohyblivých ciferníků, tak milovníci klasických elegantních vzorů i velkých číslic. 

oneplus-watch-2r-12-43-screenshot.webp

Opět jsem tedy k použití aplikace neměl úplně důvod, ale kdybyste si ze základních motivů nevybrali, právě v aplikaci najdete nepřeberné množství dalších ciferníků, které si můžete stáhnout do hodinek – letmým scrollováním jsem v aplikaci napočítal 100 dalších bezplatných motivů ciferníků

Kdyby vám však i tohle bylo málo, můžete si, ostatně jako u dalších Android hodinek, nainstalovat další aplikace s ciferníky podle vašich představ. Ačkoliv já byl tedy spokojený se základem, vy rozhodně nemusíte a na svůj motiv si u OnePlus Watch 2R opravdu přijde snad každý. 

oneplus-watch-2r-13-9-screenshot.webp

Materiály a certifikace

Zásadní rozdíl mezi hodinkami OnePlus Watch 2 a OnePlus Watch 2R je v použitých materiálech. Námi recenzovaná varianta 2R je aktuálně asi o 1500 až 2000 korun levnější a materiály tudíž nejsou tak kvalitní. 

Zatímco tělo Watch 2 je z nerezové oceli, Watch 2R sází na hliník. To na druhou stranu nemusí být nutně špatně, protože hodinky i díky tomu mají velmi nízkou hmotnost. Celé komplet váží 59 gramů, bez řemínku dokonce jen 37 gramů. Mají tak o téměř čtvrtinu nižší hmotnost než Watch 2. 

oneplus-watch-2r-25-51-screenshot.webp

Co už ale objektivně řečeno je horší, je absence safírové sklíčka, které u Watch 2 najdete, ale u varianty 2R ne. Teoreticky tak sklo levnějších hodinek může být náchylnější k poškrábání, ovšem já jsem ani po měsíci běžného používání žádný defekt na skle neobjevil. 

Pokud jde o certifikace, hodinky odpovídají standardům 5ATM a IP68. První z nich přitom udává, že hodinky jsou vodotěsné při aktivitách jako je běžné povrchové plavání. Když si je například zapomenete sundat do sprchy nebo zmoknete, stále to přístroji neublíží. Nejsou již ale vhodné například hlubinné potápění. 

Certifikace IP68 pak poukazuje kromě odolnosti vůči vodě také na odolnost vůči vniknutí prachu do zařízení nebo stříkající vodě. V hodinkách je také funkce Ejecting the water, po jejímž spuštění hodinky začnou vydávat zvuky pro odstranění vody z mikrofonu. 

oneplus-watch-2r-7-35-screenshot.webp

Co se skrývá pod povrchem? 

Zajímavý na hodinkách OnePlus Watch 2R není jen jejich zevnějšek, ale také to, co se skrývá pod ním. Je skvělé, že OnePlus nesáhnul po žádném inhouse čipu, ale sáhnul po osvědčených volbách. 

Ve Watch 2R tak najdete Snapdragon W5 v kombinaci s BES 2700 a tuhle duo se stará o efektivní a rychlé nabíjení (o kterém bude řeč v rámci samostatného odstavce) a také o prvotřídní výkon – ovládání je za všech situací plynulé, rychlé a spolehlivé. 

Právě dva čipy jsou zásadním specifikem těchto hodinek. Neustále zapnutý je zmiňovaný BES 2700 Efficiency, na kterém běží samotný systém RTOS a který se stará o veškeré funkce běžící na pozadí i některé časté a méně náročné funkce. 

oneplus-watch-2r-6-15-screenshot.webp

Ve chvíli, kdy je vyžadován větší výkon, přidává se i Snapdragon W5. Například měření tepu, monitoring spánku, zahájení tréninku nebo změny v nastavení zvládne bez problémů jen čip BES 2700, jakmile začnete využívat aplikace třetích stran nebo volat přes Bluetooth, přidává se i Snapdragon W5.

Díky tomu jsou hodinky komplexnější, baterie má delší životnost a výkon je lepší, ale pravděpodobně je podstatně vyšší také jejich výrobní cena. Pokud vás fungování čipů zajímá detailněji, podívejte se na následující tabulku:

Aktivita BES 2700 Snapdragon W5
Kontrola času na ciferníku OnePlus Aktivní  V režimu spánku
Kontrola času na ciferníku jiných vývojářů Aktivní  Aktivní
Přijímání a kontrola oznámení Aktivní V režimu spánku
Změna nastavení v ovládacím centru Aktivní V režimu spánku
Kontrola dlaždic aplikací OnePlus Aktivní V režimu spánku
Kontrola dlaždic aplikací stažených z Obchod Play Aktivní Aktivní
Otevření seznamu aplikací Aktivní Aktivní
Spuštění oficiální tréninkové aplikace Aktivní V režimu spánku
Spuštění aplikací Wear OS Aktivní Aktivní
Volání přes Bluetooth Aktivní Aktivní
Probuzení Asistenta Google Aktivní V pohotovostním režimu
Detekce spánku, srdeční frekvence, SpO2 Aktivní V režimu spánku
V úsporném režimu Aktivní  Vypnutý

Vnitřní úložiště má kapacitu 32 GB, což je upřímně naprosto dostačující pro všechny aplikace i hudbu, kterou k běžnému životu potřebujete. Samozřejmostí je kromě přehrávání přes Spotify či YouTube Music také možnost skladby ze Spotify stáhnout přímo do hodinek, což oceníte, pokud chodite například běhat bez telefonu a stále chcete mít co poslouchat. 

Zajímavá je také přítomnost dvoufrekvenčního systému GPS, který byste u hodinek této cenové kategorie nejspíše nečekali. V praxi to znamená, že taková GPS zvládne přijímat signál na dvou frekvencích, což zvyšuje její přesnost a já jsem se během testování nesetkal se situací, kde by GPS neměla signál. 

oneplus-watch-2r-23-12-screenshot.webp

Skvělé nabíjení a dlouhá výdrž baterie

OnePlus Watch 2R lákají na skvělou výdrž baterie. Podle oficiálních stránek by hodinky měly na jedno nabití zvládnout až 100 hodin fungování. Já jsem je nabil na 100 % ve středu odpoledne a hodinky tehdy ukazovali, že by měli vydržet 4 dny a 4 hodiny. 

V pátek, o dva dny a dvě hodiny později, byl stav baterie 40 %. Nutno podotknout, že jsem oba tyto dny absolvoval delší sportovní tréninky, které výdrž zkracují. Hodinky byly rovněž neustále připojené k telefonu, takže jsem přijímal veškeré povolené notifikace, občas zapnul například navigaci nebo odpovídal na zprávy a maily. Bez problémů tak za běžného používání zvládnou hodinky fungovat 3 dny. 

oneplus-watch-2r-3-51-screenshot.webp

Když ale zapnete úsporný režim, dostanete se s výdrží až na nějakých 12 dní (288 hodin), což je samozřejmě skvělé, pokud se chystáte třeba na delší pobyt mimo civilizaci. Přitom je zajímavé, že ani úsporný režim nijak zásadně nedegraduje používání hodinek – samozřejmě nemůžete provádět SOS hovory, používat například pohyblivé ciferníky a některé aplikace přestanou fungovat, ale není to nic, co by uživatele zásadně omezovalo. 

Zároveň samozřejmě v úsporném režimu nelze používat always-on-display a defaultně se vám nastaví původní velikosti písma. To znamená, že pokud jste v nastavení zvětšovali nebo naopak zmenšovali písmo, resetuje se do původního nastavení. Toto původní rozvržení však nijak nesnižuje váš komfort, dokud nemáte například nějaké oční vady nebo onemocnění, které by vám komplikovaly čtení. 

oneplus-watch-2r-2-56-screenshot.webp

Stále dochází k monitoringu zdravotních funkcí, je možné sledovat počasí, nastavovat budíky nebo třeba používat kompas. Naopak nefunkční jsou třeba mapy. 

Co ale musím obzvlášť vyzdvihnout, je rychlé nabíjení. Hodinky jsem dal do nabíječky se zbývajícími 20 % baterie a o deset minut později již hodinky měli 53 %. Za půl hodiny ukázaly 93 % a do nějakých 40 minut byly nabité kompletně. 

To ve zkratce znamená, že i desetiminutové nabíjení vám hodinky nachystá na celý další den používání.  

Jako velký fanoušek produktů Garmin jsem se lehce bál nutnosti častějšího nabíjení, ale u OnePlus Watch 2R byl přechod opravdu hladký a nabíjení nijak neobtěžuje. 

Samotná nabíječka se pak skládá z kolébky a USB-C kabelu, takže třeba na cestách pouhá kolébka nepředstavuje žádnou zátěž navíc a zmíněný kabel je potřebný i na nabíjení telefonu a další elektroniky. 

oneplus-watch-2r-22-43-screenshot.webponeplus-watch-2r-17-23-screenshot.webp

Přesnost měření zásadně pokulhává 

Pro zjištění, jak přesné jsou hodinky OnePlus Watch 2R co se týče monitoringu srdečního tepu, jsem se rozhodl pro jejich porovnání s hrudním pásem Garmin HRM Pro, který lze považovat za referenční zařízení. 

U několika různých sportovních aktivit jsem tedy nosil současně obě dvě zařízení a posléze jimi naměřený srdeční tep umístil do jednoho grafu. A zjištění?

Posilovna 

Posilovna je z hlediska monitoringu srdečního tepu poměrně náročná, protože dochází k častým výkyvům tepu. Během přestávek tep klesá, při pracovních sériích zase vystřeluje. Hodinky OnePlus Watch 2R se ale v měření v tomto případě vůbec nechytaly. 

První měření dopadlo naprosto katastrofálně a z grafu níže je patrné, že v některých momentech se tep odchyluje třeba až o 30 tepů za minutu, což je dost. Právě z hodnot srdečního tepu totiž následně vychází řada metrik jako je množství spálených kalorií, a tudíž i o této proměnné dostáváte značně zkreslené informace. 

oneplus-watch-2r-posilovna1.webp

Pro kontrolu jsem tak absolvoval ještě druhý silový trénink, kterým jsem chtěl zjistit, zda se jedná o nějakou anomálii, nebo zda jsou hodinky doopravdy pro měření tepu v posilovně víceméně nepoužitelné. 

Absolvoval jsem tedy totožný trénink prsou a bicepsu, který měl i podobnou délku. Jedinou modifikaci, kterou jsem v rámci tohoto tréninku udělal, bylo silnější utažení hodinek na zápěstí. Na celodenní nošení by mi to nebylo příjemné, ale krátký trénink jsem vydržel. 

A výsledky? Stále stejná bída. Například maximální detekovaný tep zaznamenaný hrudním pásem byl 133, kdežto hodinky si všimli nejvýše pouze 112 tepů za minutu. 

oneplus-watch-2r-posilovna2.webp

Co se týče použití v posilovně, hodinky OnePlus Watch 2R byly velkým zklamáním a upřímně pokud je monitoring tepu v posilovně vaším hlavním využitím chytrých hodinek, od nákupu tohoto modelu bych vás spíše odradil. 

Jízda na trenažér

Abych se na měření hodinek OnePlus Watch 2R podíval co možná nejkomplexněji, vzal jsem je i na trenažér, kde jsem absolvoval velmi intenzivní trénink s vysokou tepovou frekvencí – pro ztížení jsem používal rovněž i tréninkovou masku omezující přísun kyslíku. 

S tepovou frekvencí jsem se tak dostal až k hodnotám kolem 175 tepů za minutu a hodinky se v tomto případě až překvapivě dobře chytaly – respektive, stále dochází k odchylkám, ale v naprosté většině času jsou zhruba do pěti tepů za minutu, což není až takový problém pro výpočet dalších metrik. V konečném důsledku tedy měření u rotopedu či trenažéru není vůbec špatné.

oneplus-watch-2r-trenazer.webp

Procházka

Teoreticky vzato by procházka měla patřit k aktivitám, které se měří poměrně jednoduše, protože tepová frekvence nedosahuje žádných výraznějších odchylek a v příjemném rovinatém terénu ani není nijak vysoká. 

V tomto případě je vidět, že hodinky OnePlus Watch 2R občas ulétnou a nastřelí hodnotu, která je opravdu vysoká. Při prvním měření se mi to stalo hned dvakrát a hodinky například ukazovaly tep kolem 125, když ten skutečný byl jen asi 105. 

oneplus-watch-2r-prochazka.webp

Podobné úlety se staly i u druhého měření, kdy hodinky jednou naměřily méně a podruhé více než hrudní pás. V konečném důsledku ale většinu času zvládají poměrně dobře držet krok s hrudním pásem a u této mírné aktivity se nijak zásadně neodchylují. 

oneplus-watch-2r-prochazka2.webp

Obecně však musím pochválit alespoň množství přednastavených druhů sportovních aktivit, ze kterých můžete vybírat. Například v případě silového tréninku si rovnou můžete nastavit aktivitu podle partie.  

Zobrazované metriky budou například u aktivit jako je tréninku ramen a trénink zad totožné, ale vy budete mít přehledný záznam o tom, jakou partii jste kdy trénovali. 

Zároveň oceňuji možnost nastavení cíle co se týče délky trvání tréninku nebo počtu spálených kalorií. 

oneplus-watch-2r-9-15-screenshot.webponeplus-watch-2r-8-49-screenshot.webponeplus-watch-2r-8-24-screenshot.webp

Nedostatečné zdravotní funkce

Když spustíte již spomínanou aplikaci OHealth, vyskočí na vás v záložce Zdraví bohužel jen několik velmi základních metrik. Úplně nahoře se objeví souhrn denní aktivity zahrnující kroky, minuty cvičení, počet aktivit a aktivní kalorie – cílové hodnoty si přitom sami můžete nastavit v této aplikaci. 

Pod souhrnem vidíte srdeční tep, informace o spánku, zátěži, SpO2, relaxaci a také přehled aktivit, který vám ukáže de facto to, co ukazuje záložka fitness.

oneplus-watch-2r-18-23-screenshot.webp

Smutné je, že nedostatečné jsou i komentáře k jednotlivým hodnotám – pokud vám například hodinky naměří vysokou úroveň zátěže, jediný komentář v aplikaci zní „Ihned si raději odpočiňte.“ 

Upřímně řečeno, kdybych se v těchto metrikách jako začátečník vůbec nevyznal, asi by mě zajímaly příčiny takto vysokých hodnot, zahrnuté proměnné i to, zda má smysl případně kontaktovat lékaře, nebo je to relativně běžná maličkost. 

O něco lepší jsou pak komentáře ke spánku, kde hodinky monitorují kromě jednotlivých fází spánku také dobu chrápání i životní funkce jako je dechová frekvence nebo rozsah tepové frekvence. Zároveň dostanete krátká a poměrně základní doporučení, jak spánek vylepšit – například, že máte spát ve tmě, tichu i příjemné teplotě nebo že nemáte používat elektronické přístroje. 

oneplus-watch-2r-9-35-screenshot.webp

Trošku tak chybí nějaké komplexnější rady a nedostatkem je i absence pokročilejších metrik jako je třeba EKG, měření teploty při spánku nebo měření tlaku. 

Spánek je teoreticky možné monitorovat také přes nějakou separátní aplikaci, kterou si stáhnete do hodinek přes Obchod Play. V praxi ale aktuálně dostupné aplikace mají velmi špatné hodnocení a upřímně řečeno žádná z těch, které jsme vyzkoušeli, nenabízí žádné pokročilejší a přitom přesné funkce navíc. 

Co naopak hodinky umí bezchybně? 

Ačkoliv OnePlus Watch 2R mají svá negativa, je třeba jedním dechem dodat také to, že celou řadu věcí zvládají bezchybně. 

Mě osobně velmi zaujala navigace, kterou třeba v neznámém městě opravdu oceníte. Já si vzal hodinky s sebou na výlet do Kodaně a upřímně řečeno je opravdu příjemné, když nemusíte neustále koukat do telefonu a můžete si více užívat město. 

oneplus-watch-2r-7-8-screenshot.webponeplus-watch-2r-6-58-screenshot.webp

Hodinky totiž zobrazí nejen mapu ve stejném rozložení, jaké mají Google Mapy, ale také zavibrují v situacích, kdy je potřeba odbočit. Telefon tak můžete klidně nechat v kapse a užívat si krásy města nebo přírody.

Obrovskou výhodou je také široký displej, protože ten umožňuje umístit do hodinek poměrně širokou klávesnici. A když chcete napsat krátkou odpověď nebo třeba zadat nějakou adresu do navigace, jde to bez problému i z hodinek. 

oneplus-watch-2r-20-29-screenshot.webp

Když pak šlo o nějaké rozsáhlejší informace, které jsem si třeba potřeboval zapsat, využíval jsem Google Asistenta, kterým jsou hodinky také vybaveny. Ten sice reaguje pouze na angličtinu, ale s jeho pomocí si zvládnete dobře vytvořit nákupní seznam, nastavit nejrůznější připomínky nebo upozornění. 

Mými oblíbenými aplikacemi pak byli: 

  • Časovač – jednoduchá aplikace, kterou použijete kdekoliv od kuchyně až po týmové sporty. 
  • Spotify – v posilovně, v hromadné dopravě i kdekoliv jinde si můžete bez nutnosti vytahovat telefon změnit písničku či upravit její hlasitost. 
  • Svítilna – na první pohled primitivní aplikace, kterou ale oceníte, kdykoliv potřebujete něco najít například po probuzení. Díky vysokému jasu (až 1000 nitů) funguje až překvapivě dobře a vůbec nepotřebujete telefon. 

Samozřejmostí je u hodinek OnePlus Watch 2R také možnost bezkontaktního placení pomocí Google Pay, která funguje bez problému a podobně jako u většiny konkurenčních modelů můžete nahrát i více karet a dokonce i věrnostní karty s QR kódem, které máte například v aplikace Peněženka. 

oneplus-watch-2r-13-46-screenshot.webp

Příjemnou změnou ve srovnání s dříve hodnocenými Samsung Watch Ultra je množství aplikací, které jsou v hodinkách již předinstalované. Ihned po spuštění v hodinkách najdete třeba Google Mapy, Asistenta Google, Kalendář Google, Gmail, WhatsApp nebo třeba počasí či Spotify. Máte tak k dispozici vše potřebné a zbytek aplikací si můžete stáhnout podle vlastních potřeb. 

Závěr 

OnePlus Watch 2R jsou designově krásné hodinky, které se dobře ovládají a které mají spoustu funkcí, jež jsou obvykle k dispozici u výrazně dražších modelů. Působí exkluzivním dojmem a představují skvělý kompromis mezi maximální funkčností a dlouhou výdrží. A když už je budete potřebovat nabít, bude vám na to bohatě stačit hodina. 

Velikou nevýhodu však představuje poměrně nepřesné měření, protože třeba v posilovně opravdu neobstojí. Když totiž hodinky měří nepřesně sportovní aktivitu, dost možná neměří úplně správně ani hodnoty tepové frekvence například ve spánku. Pokud jste tedy například profesionální sportovci, možná by dávalo větší smysl sáhnout po Apple Watch Ultra, které jsou elitou mezi chytrými hodinkami.

Výhody

  • Plus Skvělý a elegantní design
  • Plus Velmi rychlé nabíjení
  • Plus Baterie s přehledem vydrží 3 dny
  • Plus Přesná navigace díky dvoufrekvenční GPS

Nevýhody

  • Mínus Nepřesné měření některých aktivit
  • Mínus Hodinky i aplikace ukazují pouze základní biometriky
  • Mínus Velmi strohá aplikace a chybějící doporučení
Design
8,1/10
Hardware
7,2/10
Měření zdraví
4/10
Funkce
7,5/10
Výdrž
8,2/10

Celkové skóre

OnePlus Watch 2R
Skóre
7/10
Nadprůměrné
Design
8,1/10
Hardware
7,2/10
Měření zdraví
4/10
Funkce
7,5/10
Výdrž
8,2/10

Zajímavé alternativy

  • Plus Safírové sklo
  • Plus Nerezová ocel
  • Mínus Vyšší cena
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 43 mm
  • Plus Fyzická luneta
  • Plus Nižší cena
  • Mínus Slabší výdrž baterie